KRNOV-LESKOVEC n.M-PŘEHRADA SLEZSKÁ HARTA (jižní hráz)-BRUNTÁL-BRANTICE-KRNOV

TRASA: Krnov(penzion ESO)-Lichnov-Horní Benešov-Leskovec nad Moravicí-jižní hráz přehrady Slezská Harta-Leskovec nad Moravicí-Razová-Bruntál-Nové Heřminovy-Zátor-Brantice-Krnov

VZDÁLENOST: 81 km Krnov-H.Benešov-Slezská Harta 36 km / Slezská Harta-Bruntál-Krnov 43 km

PRŮMĚRNÁ RYCHLOST: 24,2 Km/h

ČAS: 3:20

Z Krnova vyjíždím ve dvě hodiny od Penzionu Eso (partner "Cyklisté vítáni") a kolem Hypernovy, Městských lázní se dostávám k prvnímu stoupání, které vede k místnímu Krnovskému letišti. Dále vede cesta ještě chvíli do kopce, ale pak mě čeká sjezd do obce Lichnov, který leží v údolí a při první povodni u nás byla celá obec poničena. Z Lichnova vede cesta jak doposud mezi louky, lesy po vedlejších cestách. Dále vede cesta do kopce i když jen mírně až do Horního Benešova. Zde jsem trochu bloudil a za odměnu mi byl dvakrát vyjetá pěkně strmá ulice. Na podruhé jsem se už trefil na správnou trasu, která mě dovedla až k Leskovci nad Moravicí, který leží na východní straně přehrady. Z Leskovce n.M. se vydávám vlevo na jižní stranu přehrady k hrázi, kde máme smluvenou předávku se Staňou. Do čtyř hodin kdy by měla být předávka mezi kraji mi nějaká minuta zbývá a tak si zde udělám pár fotek.
Ale protože má Staňa mírné zpoždění vydávám se mu naproti. Cesta dál připomíná houpačku nahoru, dolů a zase nahoru. V tom uvidím před sebou cyklistu, zpomaluji a cyklista naproti taky "ty jsi Petr ?" ozve se . Rychle se seznámíme a valíme k přehradě. U přehrady uděláme pár společných fotek a míříme do Leskovce n.M., protože Staňa to má přeci o notný kus cesty dál a chtěl by se najíst. V Leskovci zatočíme na křižovatce doleva a cesta nás dovede po pár metrech až k přehradě, u které se nachází restaurace Šnek. Staňa pojí, společně si dáme pivo a já si ještě objednávám kofolu, protože láhev mám již prázdnou. Když jsem vyjížděl z Krnova bylo po děšti, ted slunce pěkně pálí a na slunci bude určitě přes třicet stupňů. Uděláme ještě poslední fotky, rozloučíme se a každý se vydáme jiným směrem. Staňovi zbývá domů 80 km, kdežto mě 40 km. Zpátky mířím domů oklikou podél východní strany přehrady přes Razovou do Bruntálu. V Bruntále naberu východní směr a vydávám se na posledních 24 km. Přes Nové Heřminovy, Zátor, Brantice se dostávám vyprahlý v sedm hodin domů.

- Fotogalerie z cesty
- Info NaKolík Moravskoslezský kraj

- Mapa pohybu Nakolíka po České republice
- Vše o štafetě kolem České republiky