DUNAJSKÁ STEZKA
Podunajská stezka, Donau-Radweg, Donauradweg, R1, "Euro-Velo Nr. 6".

 

 
BUDEME RÁDI POKUD BY JSTE NÁM POSKYTLI NĚJAKÉ RADY, ZKUŠENOSTI ZE STEZKY, Z UBYTOVÁNÍ apod. PODĚLTE SE S NIMA TAKÉ S OSTATNÍMI ČTENÁŘI A NAPIŠTE JEJ NÁM - cyklistikakrnov@gmail.com
nebo diskutujte, ptejte se, hlasujte ZDE.... (poslední aktualizace 5.3.13)

Jednotlivé části stezky: (každá je na zvláštní stránce)
A) ÚVOD
B) DONAUESCHINGEN - PASSAU
593 km
C) PASSAU - WIEN 312 - 318 km
D) WIEN - BUDAPEST
324,5 - 339,5 km
E) Z Budapaště do Černého moře asi 674 km

Dunajská cyklostezka (Donauradweg) je částí evropské sítě cyklistických tras "Euro-Velo Nr. 6". (Trasa EuroVelo 6 se nazývá Říční trasa, neboť vede z Nantes, kde ústí Loira, podél řeky přes Francii. Pokračuje do švýcarska k Bodamskému jezeru a podél Dunaje skrz Německo, Rakousko, Slovensko, Maďarsko, Srbsko, Bulharsko a Rumunsko až k ústí Dunaje na břehu Černého moře)

Dunajská cyklostezka patří mezi nejkrásnější stezky v celé Evropě. Celá stezka měří přibližně 1 200 kilometrů a vede z německého Donaueschingenu až do hlavního města Maďarska Budapešti. Odtud je to ještě 1 600 km k dunajské deltě u Černého moře, tento úsek však není tak dobře udržován jako předchozí část stezky.

Info bez úsekového omezení:
http://de.wikipedia.org/wiki/Donauradweg - info, odkazy, foto, zajímavosti
www.donau-radweg.info/cs - info
www.fahrrad-tour.de/DonauradwegVerlauf.htm
www.eurovelo6.org
- info, mapa - Evropská stezka z Nantes, přes Francii, Švýcarsko a podál Dunaje (Dunajská stezka je zde její součástí)
www.eurovelo.com/en/eurovelos/eurovelo-6 - Eurovelo 6

Cestopisy:
http://eurovelo6challenge.blogspot.cz (en)
http://donauradweg2012.wordpress.com - Od Schwarzwald k Schwarzen Meer (Od Černého lesa k Černému moři)

 

Největší zážitky z 1427 kilometrové cesty Zdenky a Zdeničky po Dunajské cyklocestě z Donaueschingenu, přes Vídeň do Budapeště.
...co bylo nejhezčí? Asi to, že jsme ujeli docela slušný kus a měli šanci pozorovat jak se malá říčka od imaginárního pramene mění v pěkně mohutnou řeku. Co se týče přírody asi největší dojem na mne udělal Dunaj na úplném začátku skály a scenerie okolo Beuronu.
Zapůsobil na nás určitě Ulm s malebnou rybářskou čtvrtí a kabinovou úschovnou na kola, v Reggenburgu měli mimo starého města i vynikající zmrzlinu a pizzu, vinařská oblast okolo Vachau byla také úžasná (nejraději bych tam byla bývala počkala do podzimu). Vídeň je Vídeň du mám prostě ráda a k Hundertwasserovi jsem museli pokaždé, protože jeho architekturu milujeme, v maďarském Komárom jsme zažili nejúžasnější kemp s nejúžasnějšími termály (škoda že tam nemůžeme jezdit na kole na víkend:-). Szetendre to je prostě folklór, který se nedá minout a Budapeští jsme skončili ... večerní průjezd byl téměř hrdinským činem - po bouchlém plášti jsme měli trochu zpoždění..a Budapešť máme také rádi...
Fotky a deníček z cesty najdete na webu www.zdeninka.cz
ZNAČENÍ TRASY:

TOK DUNAJE: