NOVÁ CYKLOMAPA NA WEBU iDNES                               

Server iDNES inovoval své mapy. Stávající mapa ČR nahradila mapa Evropy.

U Cyklomapy můžete oproti předcházející verzi již naplánovat trasu ne ze tří, ale již z pěti míst. Také si můžete vybrat jaké cyklotrasy chcete znázornit na mapě. Při větším rozlišení si můžete vybrat mezi cyklotrasy I. a II. kategorie a po přiblížení i III. a IV. kategorie. Při najetí na symbol se Vám zobrazí název cyklotrasy a po kliknutí se dozvíte více informací, např. si můžete zobrazit itinerář trasy.
Při najetí myší na jednotlivé položky itineráře (body, křižovatky cesty,..) se Vám ukáže šipka na mapě, kde se nychází patřičné místo. Při kliknutí na něj se Vám ukáže místo ve větším rozlišení a ve zvláštním výřezu.

Nyní je možno využít funkce zadání jakéhokoli místa v mapě do trasy a to poklepáním pravého tlačítka myši na místo a zvolením funkce "přidat do trasy" . Poklepáním pravého tlačítka lze také přiblížit, oddálit, vycentrovat mapu, zobrazit (skrýt) šipku.

Celkem lze vybrat 7 míst, buď název města, nebo zeměpisnou šířku a výšku.

U turistických cílů (při větším přiblížení), zmizely Hotely a bohužel i kempy, zato přibyly hraniční přechody a železniční stanice. Symboly těchto turistických cílů jsou již interaktivní. Po najetí na symbol se Vám ukáže název cíle, po kliknutí např. odkaz na www stránku, GPS, vstupné, otevírací doba, můžete si také najít jak se k němu dostat.

NA VYLEPŠENÍ MAPY SE STÁLE PRACUJE (dle mého dotazu)

Více: http://mapy.idnes.cz/... (http://betamapy.idnes.cz - skončeno, nové podklady již součástí stávající mapy)