KRNOV-KRASOV-ŠIROKÁ NIVA-SVĚTLÁ HORA-KARLOVICE-M.ALBRECHTICE- KRNOV.........8.4.07

TRASA: Krnov(pension ESO)-Brantice-Radim-Krasov-Široká Niva-Dětřichovice-Světlá Hora-Andělská Hora-Pustá Rudná-Karlovice-Jelení-Holčovice-Hynčice-M.Albrechtice-Linhartovy-Chomýž-Krnov(pension ESO) 

VZDÁLENOST: 79 Km

PRŮMĚRNÁ RYCHLOST: 23,7/24,8 Km/h

ČAS: 3:15

Dnešní vyjížďka byla více kopcovitá a trochu náročnější.
Z Krnova jsme vyrazily směr Brantice, kde jsme odbočily směr vpravo na Krasov a začali poprvé stoupat do kopce. Za Krasovem se cesta ještě více zvedla a 4km jsme poté jeli do prudšího kopce. Viditelnost byla dobrá, takže navrcholku byl poprvé vidět Praděd. Dále cesta prudce klesala do Široké Nivy, kde jsme pokračovali rovně a o chvíli se napojily na cyklotrasu č.6073. Cesta se opět zvedla a my jsme překonali asi na 4 km 200 metrů výškového rozdílu. Dnes podruhé jsme mohli zhlédnout Praděd, tentokrát byl ale již blíže. Poté co jsme sjeli do Světlé Hory jsme hned odbočily ostře doprava a chvíli stoupali do Andělské Hory. Z Andělské Hory jsme překonali na 6,5 km 250 výškových metrů, ale naštěstí tentokrát směrem dolů do Karlovic. 7,5 km úsek Z Karlovic do Jelení byl dnes pro nás posledním stoupáním. V Jelení jsme naposledy zhlédli Praděd a řítili se do Holčovic. Klesání zde činilo na 2,5 km 185 m výškových metrů. Z Holčovic přes M.Albrechtice jsme se pak dostali zpátky do Krnova, kde jsme zakončily vyjíždku v penzionu Eso.

.............Krnov - Krasov - Široká Niva........Široká Niva - Světlá Hora - Karlovice......Karlovice - Holčovice - Město Albrechtice - Krnov
.