STEZKA KOLEM BODANSKÉHO JEZERA 

                                    Bodensee-Radweg ,  Bodenseeradweg,  Bodensee, Bodenseetour                                       

BUDEME RÁDI POKUD BY JSTE NÁM POSKYTLI NĚJAKÉ RADY, ZKUŠENOSTI ZE STEZKY, Z UBYTOVÁNÍ apod. PODĚLTE SE S NIMA TAKÉ S OSTATNÍMI ČTENÁŘI A NAPIŠTE JEJ NÁM - cyklistikakrnov@gmail.com,
nebo diskutujte, ptejte se, hlasujte
ZDE...(poslední aktualizace 12.3.13)

Odkazy na rakouské cyklotrasy ZDE... / Další články o největších rakouských cyklostezkách najdete ZDE...

1) ZÁKLADNÍ INFO
2) CESTOPISY
3) ODKAZY NA WEBOVÉ STRÁNKY
4) CYKLISTICKÉ INFO
5) MAPY ON-LINE
6) ZAJÍMAVOSTI
7) UBYTOVÁNÍ
8) DOPRAVA KOLEM JEZERA
9) PŘÍJEZDOVÉ TRASY
10) POČASÍ + WEBKAMERY
11) OSTATNÍ (Foto, Video, In-line,...)
12) TIŠTĚNÉ MAPY
13) REGIONY
14) O JEZERU
15) INFO MAPY
16) VÝŠKOVÉ PROFILY
17) VAŠE ZKUŠENOSTI

1) ZÁKLADNÍ INFO
START: Lindau, Bregenz, Konstanz nebo kdekoliv na trase
CÍL: Lindau, Bregenz, Konstanz nebo kdekoliv na trase

TYP CYKLOTRASY: okružní, vícedenní
VZDÁLENOST: cca 260 km
PŘEVÝŠENÍ: nastoupáno 877 m, nejnižší bod 391 m., nejvyšší bod 598 m.
ČAS JÍZDY: 16 hod.
VHODNÉ PRO KOLA: trekové, s vyjímkami silniční. Cyklotrasa vede většinou po cyklostezkách nebo na klidných bočních silnicích (14 km po nezpevněných cestách)
NÁROČNOST: malá, kromě stoupání mezi obcemi Dingelsdorf a Ludwigshafen u severozápadního poloostrova jezera. Mezi Ludwigshafen und Dettingen a Konstanz a Allensbach silnější provoz, jinak vede trasa po klidných cestách
CESTOVÁNÍ S DĚTMI: trasa je vodná i pro rodiny, kromě cesty mezi poloostrovy (Ludwigshafen - Stein am Rhein), ty můžete nahradit lodní dopravou. Na ostrově Mainau najdete malou ZOO pro děti, kde se mohou pohybovat mezi zvířaty.
CHARAKTERISTIKA: Stezka vede podél podél Bodamského jezera přes Německo, Švýcarsko, Rakousko. Směr jízdy není důležitý
KLASIFIKACE:
Kondice 3, technika 2, zážitek 5, krajina 5 (max.6 bodů)
NEJVHODNĚJŠÍ DOBA: Duben - Listopad. O prázdninách je zde hodně cyklistů a bruslařů, díky příznivému klima, ale můžete navštívit tento region i v jiných měsících.
TRASA:
Lindau (vlak) - Bregenz (vlak) - Rorschach - Arbon - Romanshorn -
Kreuzlingen - Stein am Rhein (vlak) - Radolfzell an B. - Konstanz (vlak) - Ludwigshafen (vlak) - Uberlingen - Meersburg - Fridrichshafen - Langenargen - Lindau
REGIONY: Německo: Baden-Württemberg, Bavorsko - Švýcarsko: kantony Thurgau, St.Galen(Ostschweiz) - Rakousko: Vorarlberg
NAPOJENÍ NA DALŠÍ CYKLOTRASY: Lindau - Bodensee-Königsse, Stein am Rein - Rhein-Radweg, Radolfzell - Heidelberg-Schwarzwald-Bodensee, Konstanz - Heidelberg-Schwarzwald-Bodensee : Hochrhein-Hotzenwald Weg : Rhein-Radweg : Rheintal-Radweg. Ludwigshafen - Schwäbische Alb Radweg
ZNAČENÍ TRASY:
cyklotrasa má své vlastní značky, toto značrní ale není jednotné, najdete tu až 7 druhú značení. Ve Švýcarsku červené tabulky  „Schweizer Rheinroute Nr. 2“, v Německu bílé tabulky ze zeleným písmem Bodensee-Radweg, v Rakousku je různorodé značení
PŘEDPISY PRO CYKLISTY: (více)
- Rakousko: přilba je povinná pro děti do 12 let

- Německo (vede zde část západní větve): helma není povinná, děti mladší 8 let nemohou jezdit na kole na silnicích, děti do 10 let věku mohou jet po chodníku, ale musí dát přednost chodcům. K přepravě dětí se mohou využívat i cyklovozíky, ovšem maximálně pro 2 děti do 7 let. Cyklisté mohou využívat v obou směrech i jednosměrky v zónách 30 a pokud bude slepá ulice průchozí pro chodce i cyklisty, bude to vyznačeno i na dopravní značce
- Švýcarsko: přilba není povinná
PŮJČOVNY E-KOL: www.ostschweiz.ch/de/... (východní Švýcarsko)
INFO O JEZEŘE: Má rozlohu 536 km². Je 63,3 km dlouhé, maximálně 14 km široké, plochu povodí má 11500 km ², maximální hloubka 254 m., leží v nadmořské výšce 395,6 m. Je to čtvrté největší jezero ve střední Evropě a patří třem zemím: Německo, Švýcarsko a Rakousko. Počasí na Bodamském jezeře má mírné klima a je vyrovnané a chudé na srážky. Bodamské jezero funguje jako přirozený regulátor teploty. Anglický název jezera je „Lake of Constance”
TIPY NA VÝLETY: Historické město Konstanz s Husůvým domem, květinový ostrov Mainau, ostrov světového dědictví UNESCO Reichenau, poutní kostel v Birnau, Zeppelin Museum ve Friedrichshafenu, obce Meersburg, Lindau, Bregenz nebo Stein am Rhein.
TELEFONICKÉ INFORMAČNÍ CENTRUM: www.kostnice-bodamske-jezero.cz/...
PROSPEKTY: www.bodensee.de/..., www.bodensee.eu/...
MÍSTNÍ KARTA: www.bodensee.eu/..., www.bodensee-erlebniskarte.info/... (de) - existují 3 druhy karet
EXPORT TRASY DO GPS:
- www.gpsies.com/... - 256,7 km, trasa podél jezera (.gpx, tcx., .kml,...)
Trasy si můžete stáhnout i u jednotlivých tras u č.5: Mapy on-line

"Profesionální cyklistické oblečení a cyklistické dresy"

1) POPIS TRASY
Pokud hledáte nějaké oblíbené cyklistické místo, navštivte stezku kolem Bodamského jezera, kterou ročně navštíví více než 220.000 cyklistů.
Trasa vede jen pár metrů od břehu, nabízí úžasné koupání a navíc i výhled na vzdálené Alpy. Jedinečná symbióza rozmanitých kultur pak nabízí mnoho prvotřídních kulturních hodnot.
Stezka vede podél podél Bodamského jezera přes Německo, Švýcarsko, Rakousko, které ji propůjčují osobitý ráz. 
Většinou se volí trasa kolem Bodamského jezera ve směru hodinových ručiček, neboť cyklistická stezka tak vede stále na straně komunikace obrácené k jezeru. Dílčí části trasy si můžete pohodlně zkrátit tak, že se svezete lodí zajišťující dopravu na Bodamském jezeře nebo trajektem. Téměř na celém břehu Bodamského jezera jezdí pravidelné vlaky (staví na všech zastávkách), v nichž je možné přepravovat kolo jako spoluzavazadlo.

Pokud se vydáte po cyklotrase, pak blízkost vodní plochy Vám zaručí rovinatý profil. Jen mezi obcemi Dingelsdorf a Ludwigshafen u severozápadního poloostrova jezera budete muset zdolat 150 m. převýšení. Tento úsek si ale můžete zkrátit lodí.

Začnete li v Lindau, v jednom z nejhezčích bavorských měst pokračujte přes rakouský Bregenz se scénou na jezeře, a
hl.městem Vorabelska pod úpatím Alp.
O chvíli ale už vjedete do Švýcarsku, kde na vás čeká cesta
blízko jezera, ovocných sadů, vinic a zemědělských usedlostí. Přes malebné vesničky pak přijedete podél jezera do středověkém města Stein am Rhein. Pokud budete mít dostatek sil, můžete odbočit na boční cestu do Schaffhausenu, kde najdete pevnost a Rýnské vodopády, masy vody se zde řítí v šíři 150 m do 23 m do hloubky.
Za obcí trasa pokračuje po německém území. U Radolfzell s pěkným centrem se nachází chráněná přírodní oblast Mettnau, v Reichenau pak můžete navštívit zajímavý ostrov, kde najdete tři nejstarší kostely v Německu. Po zastávce v historickém městě Konstanz trasa pokračuje po severovýchodním výběžku jezera, kde se nachází jediné stoupání na trase (150 m. převýšení). Tato část Vám ale nabídne panoramatickou cestu s výhledem na východní stranu až do města Wallhausen. Ještě před stoupáním můžete navštívit květinový ostrov Mainau.
Východní strana Bodensee je velice oblíbená pro svoji rovinatost, také zde na německé části najdete více možnosti k občerstvení. Přes gotické město Überlingen s krásnou promenádou se dostanete do Birnau s jedním znejznámějších klášterních kostelů v Německu. V Meersburg se můžete stavit na hradě nebo termálních lázních. Stezka vede často podél břehu jezera a vinic a malých obcí do Friedrichshafen. Najdete zde také kostely, zámky na několika poloostrovech, ale také Zeppelin Museum. Dále vede cesta přes ovocné sady zpátky do historického Lindau, kde se stavte na ostrově, který je historickým jádra města Lindau.

2) CESTOPISY:
-
10 denní putování po Bodamské cyklostezce a okolí z www.cyklistikakrnov.com
- Bodamské jezero - www.ilvios.cz

3) ODKAZY NA WEBOVÉ STRÁNKY :
-
www.bodensee.eu (de) - Bodamské jezero

- http://die-bodensee-karte.de - na interaktivní mapě si můžete zobrazit: nabídky ubytování podle kategorií, trasy v okolí jezera, zajímavosti, plánovač cesty - autem nebo vlakem. Dále odkazy na Wikipedii, obrázky z Panoramia, restaurace, volnočasové aktivity,...
- www.bodensee.eu/... - mapa jezera - ubytování výletní cíle, kalendář akcí, ...
- www.facebook.com/bodenseeradweg (de)
- www.veloland.ch/de/... - info
- www.bodensee.eu/... (de) - cyklistika u jezera
- http://de.wikipedia.org/wiki/Bodensee-Radweg (de)
- www.fahrrad-tour.de/... (de) - info k cyklotrase
- www.bodensee-informationen.de (de) - Bodamské jezero od A po Z
- http://de.wikipedia.org/wiki/... (de) - Vše o Bodensee

4) CYKLISTICKÉ INFO
- http://die-bodensee-karte.de - na interaktivní mapě lze zobrazit trasy u jezera (Touren - Rad), napravo pak si můžete zapnout cyklomapu, kde lze znázornit cyklotrasy či cyklostezky na mapě.
- http://veloland.myswitzerland.com/en/... - cyklo obchody v části Konstanz - Friedrichshafen - Bregenz
- www.bodensee.travel/... - trasy od jezera
Trasy na švýcarské straně
www.ostschweiz.ch/de/... - MTB...
www.ostschweiz.ch/de/... - Cyklotrasy
www.ostschweiz.ch/de/... - E-bike trasy

Trasy na německé straně
www.friedrichshafen.info/... (de) - trasy z Friedrichshafen, půjčovny kol, ...
http://alpregio.outdooractive.com/... - int.mapa s trasami z Lindau, půjčovna kol

Lanovka z Bregenz na Pfänder (za 6. min z 400 m na 1000 m.). Cena: obousměrná jízdenka 11,50 Euro, jednosměrná 6,70 Euro. Přeprava kol po celý den, od 8- 10 hod. zdarma. Více... (cz)

Pokud se vydáte kousek do vnitrozemí, najdete kopečky v Německu, nebo hory ve Švýcarsku a Rakousku. Lichtenštejnsko je pouhých 60km od Lindau a vede tam pohodová cyklostezka podél Rýna (také po rovině).

Kolem Bodensee prochází
- Rynská cyklotrasa - www.rheinradweg.eu , trasa Eurovelo 15, která končí u moře v Rotterdamu, nebo opačným směrem se dostanete do Lichtenštejnska
- Bodensee-Konigstein - www.bodensee-köenigssee-radweg.de
- Bodensee-Donau - http://alpregio.outdooractive.com/... - od Bodamského jezera k Dunaji, obce Ulm (na Dunajské cyklotrase)

5 ) MAPY ON-LINE:
1) www.gpsies.com/... - 256,7 km, trasa podél Bodamského jezera
2) http://alpregio.outdooractive.com/... -
262,3 km, trasa kolem jezera se zajímavostmi
3) http://alpregio.outdooractive.com/... - 128,1 km - Z Meersburgu přes Lindau a švýcarskou stranu, Konstanz do přístavního Allmansdorfu, kde můžete se dostat lodí zpět do Meersburg. Tato trasa vynechává poloostrovy jezera na severozápadě jezera.
4) www.gpsies.com/... - 185,5 - Z Konstanz po německé straně do Lindau, a po jižní švýcarské straně zpět do Konstance. Trasa vynechávý jihozápadní poloostrov
5) http://alpregio.outdooractive.com/... - 160 km - Z Lindau po švýcarské straně do Konstanz a poté do Ludwigshafen (vynechává se jižní poloostrov) a po německé straně zpět do Lindau
6) www.bergfex.at/... - 210,80 km - Z Bregenz po švýcarské straně přes Konstanz, Radolfzell do Ludwigshafen (vynechává se jižní poloostrov) a po německé straně zpátky
7) http://alpregio.outdooractive.com/... - 201 km - Z Konstanz po švýcarské straně, přes Lindau do Ludwigshafen. Dále cesta nevede podél poloostrovy jezera ale přímo přes Rudolfzell am B. do Stein am Rhein. Poté podél jezera zpět do Konstanz
8) www.gpsies.com/... - 73 km - Z Lindau do Konstanz po jižní straně
9) www.bikemap.net/... - 63,4 km - Z Konstanz do Bregenz
10) www.bikemap.net/... - 35 km - z Lindau na vrch Pfänder (z 400 m na 1000 m.)
11) http://alpregio.outdooractive.com/... - 208,4 km - Bodensee-Radmaraton. Altenrhein (Švýcarsko), Kreuzlingen Stein am Rhein, Rudolfzell - Meersburg - Ailingen - Siegmarszell - Bregenz - Altenrhein (Schweiz)
12) www.gpsies.com/... - 341,2 km - Z Konstanz přes severní stranu, v Bregenz vyjetí na vrch Pfänder (s výhledem na jezero. Dále po jižní straně zpátky přes Konstanz a dále k Rýnským vodopádům a poté zpět do Konstanz.
13) www.bikemap.net/... - kolem jezera - 5 etap - 63, 3 km, 54,5 km, 52,4 km, 48,4 km, 50,2 km
14) www.gpsies.com/... - 133 km - Z Konstanz na ostrov Reichenau, k Rýnským vodopádům a zpět
15) http://alpregio.outdooractive.com/... 27,5 km z Bregenz na vrch Pfänder (z 400 m na 1000 m.)

1) Cyklotrasa kolem Bodamského jezera 2) Bodenseeradweg + zajímavosti 3) Kolem jezera bez sev-záp. poloostrovů
4) Kolem jezera bez sev-záp. poloostrova 5) Kolem jezera bez sev-záp. poloostrova 6) Kolem jezera bez sev-záp. poloostrova
7) Kolem jezera 8) Z Lindau do Konstanz 9) Z Konstanz do Bregenz
10) Lindau - vrch Pfänder 11) Bodensee-Radmarathon 12) K Rýnským vodopádům, na vrch Pfänder
13) Kolem Bodensee v pěti dnech 14) Z Konstanz k Rýnským vodopádům a zpět 15) Bregenz - vrch Pfänder

- http://die-bodensee-karte.de - na interaktivní mapě si můžete zobrazit: nabídky ubytování podle kategorií, trasy v okolí jezera, zajímavosti, plánovač cesty - autem nebo vlakem. Dále odkazy na Wikipedii, obrázky z Panoramia, restaurace, volnočasové aktivity,...
- www.ostschweiz.ch/de/... - int.mapa - ubytování, zajímavosti, trasy, lodní přeprava...
- www.lv-bw.de/... - turistická mapa
- http://alpregio.outdooractive.com/... - int. mapa Lindau
- www.bodensee-top-sites.de/... - panoramatické foto jezera, plány části měst, regionů, příjezdová mapa,...

6) ZAJÍMAVOSTI:
-
http://die-bodensee-karte.de - na interaktivní mapě (Top Tipps), napravo lze vybrat i další zajímavé místa podle kategorií
-
www.bodensee.travel/... (de) - zajímavosti
-
www.bodensee.de/... (de) - výletní cíle
-
www.bodensee.de/karte/... (de) - výletní tipy + mapa
- www.bodensee-top-sites.de/... (de) - podle obce
- www.hotel-bodensee.de/... - podle abecedy

- ostrov Mainau - velká botanická zahrada, malá ZOO vhodná pro děti
- Konstanz - konzilový dům, chrám, rýnský most,...
- Lindau - historické domy, historické centrum na ostrově
- ostrov Reichenau - tři románské kláštery
- Unteruhldingen - archeologický skanzen
- Meesburg - hrad
- Friedrichshafen - Zeppelin muzeum (vzducholoď)
- kostel v Birnau
- Bregenz - kulturní akce na jezeře
- Lanovka z Bregenz na vrch Pfänder (info v češtině) -přírodní rezervace, přehlídka dravých ptáků. Cena: obousměrná jízdenka 11,50 Euro, jednosměrná 6,70 Euro. Přeprava kol po celý den, od 8- 10 hod. zdarma
- Rheinfall bei Schaffhausen (Švýcarsko)  - největší vodopád v Evropě, foto

7) UBYTOVÁNÍ:
http://die-bodensee-karte.de - na interaktivní mapě vyberte "Unterkunfte" pak si můžete vybrat ubytování podle kategoríí
- www.bodensee.de/... -
hotely, penziony, kempy, mlád. ubytovny,...
- www.kostnice-bodamske-jezero.cz/noclehy.html
- www.bodenseeurlaub.de - ubytování podle kategorií, měst (kempy) v Německu
- www.bodensee-top-sites.de/... - všechny nabídky ubytování
- www.bodensee-top-sites.de/... - ubytování v soukromí
- www.bodensee-top-sites.de/... - mládežnické ubytovny
- www.vorarlberg.travel/... - ubytování na rakouské části
- www.pensionhotel.cz/... - ubytování na německé části

ubytování v Lindau odkaz » (na mapě, ceník)
Levné, prostorné, na klidném místě, a pro cyklistu velmi blízko centra. Ochotný a příjemný pan domácí. Byli jsme maximálně spokojeni. Milan Kroupa

KEMPY

V této oblasti je přísně zakázané kempování v přírodě
http://cs.camping.info - info o kempech v češtině
- u německé části jezera (na mapě)
- rakouská část (na mapě)
- švýcarská část (na mapě)
www.bodensee.de/... - kempy u jezera (také na mapě)

www.kostnice-bodamske-jezero.cz/... - kempy u Konstanz
www.bodensee-top-sites.de/... - kempy (kempy přímo u jezera)
www.bodensee.de/... - kempy u Bodemsee
www.camping-lcbw.de/deu/bodensee - kempy u jezera na mapě (německo)

Ve Švýcarsku jsou dvě společnosti poskytující levné ubytování SWISS BACKPACKERS ( jen ve Švýcarsku 20-35CHF) a YOUTH HOSTELLING INTERNATIONAL (mládežnické ubytovny v celé Evropě, má ve znaku domeček a strom to celé v trojúhelníku)

8) DOPRAVA KOLEM JEZERA
- LODNÍ DOPRAVA
Panoramatické plavby nabízejí báječný výhled na německé, švýcarské a rakouské Alpy.
Turistické přístavy: Lindau, Friedrichshafen, Kostnice (Konstanz), Bregenz.
Katamarán – geniální spojení u Bodamského jezera mezi Kostnicí a Friedrichshafenem. www.der-katamaran.de
Linka katamaránu spojuje obě města u Bodamského jezera každou hodinu. Do svého cíle dojedou tato plavidla za 46 minut . Přístaviště se nacházív  bezprostřední blízkosti historických center a atrakcí jako je Sea Life Centre v Kostnici nebo Zeppelin-Museum ve Friedrichshafenu.

- www.bodenseeschifffahrt.de - doprava po jezeře, jízdní řády, ceník
- www.vsu-online.info - lodní přeprava přes jezero, všichni dopravci
- www.bsb-online.com - Německá lodní přeprava
- www.sbsag.ch - Švýcarská lodní přeprava
Lístek na loď: Friedrichshafen – Bregenz 17,50 Euro

Konstanz - Friedrisfschafen (17,50 Euro) - Lindau - Bregenz.
Poslední loď 16:20 - 18:30 - 20:05 - 20:27. Cena 29,50 Euro/ 1 osobu. 1-2 dospěly, 0-4 děti - 44 Euro. Více...

- VZDUCHOLOĎ
- poleťte Zeppelinem - www.zeppelinflug.de

- ŽELEZNICE
Švýcarské železnice neznají v jízdím řádu ikonku kola. Mají pouze ikonku přeškrtnutého kola, která se vyskytuje jen velmi sporadicky, což znamená,
že téměř každý švýcarský vlak bere kola. Jednodenní jízdenka pro kolo stojí 18 CHF, což je přibližně 380 Kč. !?! Jízdné to samé.
- vlaková spojení v Německu / Deutsche Bahn: www.bahn.de
- vlakové spojení v Rakousku: http://fahrplan.oebb.at
- vlaková spojení ve Švýcarsku/Schweizer Bundesbahn : www.sbb.ch/pv - celodenní jízdenka Euregio Bodensee:
www.euregiokarte.com - Železnice, vlak, loď,...

9) PŘÍJEZDOVÉ CESTY
- VLAK
Do Lindau se můžete dostat vlakem z českých hranic na tzv. Bayern Ticket , který platí po Bavorsku a části českého příhraničí. Jízdenky platí v pracovní dny od 9. hodiny ráno, o víkendech a svátcích celodenně a lze s nimi cestovat i v S-Bahn, tedy v regionálních vlacích, platnost lístku se vztahuje i na městskou dopravu ve vybraných městech. Cena pro 1 člověka 22 Euro (2 lidé 26 Euro, 3 lidé 30 Euro, až 5 lidi), k tomu si každý musí koupit ticket pro kolo za 5 EUR (cena za kola)

Příjezd vlakem
Přímá spojení do Kostnice existují z Hamburgu, Drážďan, Frankfurtu, Stuttgartu a Offenburgu. Od Mnichova se dostanete do Kostnice přes Lindau/Radolfzell nebo přes Stuttgart. Od letiště Zürich/Kloten
spojení každou hodinu přes Weinfelden.
Informace o vlakových spojeních: tel. 0049/800/1507090

Cestování vlakem s kolem
Převážení kol ve vlaku už dávno není žádný problém: Rakouské dráhy - ÖBB - nabízejí speciální jízdné pro cyklisty. Ideální pro skupinku cyklistů: lístek zvaný Einfach-Raus-Radticket. Tato jízdenka je určena pro 2 - 5 společně jedoucích cestujících, stojí 28 Euro a je platná ve všední dny od 9:00 hod do 03:00 hod následujícího dne a v sobotu a neděli od 0:00 do 03:00 hod. následujícího dne. Platí ve vlacích R (RegionalZug), REX (RegionalExpress) a RSB (Regional S-Bahn). Jízdenky jsou platné i ve vlacích R a REX do Břeclavi a Soproně (HU) a na soukromé železnici Raabebahn. Cena je 32 Euro. Kdo cestuje sám, využije nabídky "Regio-Biking" (5 Euro za kolo) pro regionální přepravu, nebo "Intercity-Biking" pro větší výlety. Více informací najdete na internetových stránkách ÖBB.

- Chcete vzít své kolo s sebou na víkend nebo i na delší dovolenou? S „Intercity Biking“ máte své kolo a speciální kolo také na dlouhých cestách vždy u sebe. Ve většině vlaků IC a EC a také v mnoha vlacích EN a rychlících si můžete vzít své kolo také na střední a delší vzdálenosti. V mnoha vlacích je možná také přeprava přes hranice (také z ČR).  V jízdním řádu lze všechny tyto vlaky poznat bez problémů podle barevného nebo černého symbolu kola.
Kvůli omezené nabídce míst je povinná rezervace místa. Jako jízdenku pro vaše kolo požadujte lístek na Intercity Biking, ve kterém je zahrnuta povinná rezervace místa pro zaparkování kola. Lístek na Intercity Biking platí v den cesty také jako celodenní jízdenka Regio Biking na místní hromadnou dopravu. Vlaky s Intercity Biking jsou v jízdním řádu označeny symbolem kola v obdélníku. Cena za přepravu kola je 12 Euro
Podrobné informace naleznete na Intercity Biking.

- AUTO
Příjezd autem k Konstanz:
Z Česka
- od směru München/Memmingen/Lindau přes A 96 / B 18 a B 31 do Meersburgu, potom trajektem přes jezero do Kostnice
Další
-
od směru Stuttgart/Singen přes A 81 a B 33
- od směru Freiburg přes B 31 až do Geisingen, potom A 81 a B 33
- od směru Ulm/Ravensburg přes B 30 do Meersburgu, potom trajektem do Kostnice
- od směru Genf/Zürich přes N 1 / A 7 do
Kreuzlingen – Kostnice
- http://bodensee-top-sites.de/... (mapa) - příjezd k jezeru

- LOĎ
Příjezd trajektem z Meersburgu -
Automobilová a osobní převozní loď mezi Meersburgem a Kostnicí přepravuje celý rok nepřetržitě 24 hodin v 15 minutových až 1 hodinových intervalech.
Příjezd Katamaránem - více...
Katamarán, rychlá lodní přeprava přes jezero, která spojuje celý rok v hodinovém taktu od 5 do 20 hodin Friedrichshafen s Kostnicí. Délka plavby je 48 minut.

- LETIŠTĚ

- Friedrichshafen (25 km) : autem/autobusem a trajektem přes jezero (40 min.)
- Zürich (75 km) : každou hodinu vlakové spojení do Kostnice (1 hod.)
- Stuttgart (170 km) : každých 20 minut autobus k hlavnímu nádraží Stuttgart, pravidelné vlakovéspojení do Kostnice
- München (230 km) : vlakem (5 hodin), autem (3,5 hod.)
- Frankfurt/Main (345 km) : přímé vlakové spojení do Kostnice (4,5 hod.)

10) POČASÍ:
- Varování před nepřízní počasí
-
www.wetter.de/... - region Bodensee
-
http://www.wetter.com/... - region Bodensee
-
www.donnerwetter.de/... - region Bodensee
- www.bodensee.de/... - obce na německé straně jezera

- Lindau
- Romanshorn
- Konstanz
- Stein am Rhein
- Ludwigshafen
- Meersburg
- Friedrichshafen

- WEBKAMERY
- www.bodenseewebcam.de -
webkamery u jezera
- www.seecam.de - z různých měst, přístavů,...
- www.hotel-bodensee.de/... - z různých měst, přístavů,...

11) OSTATNÍ:

FOTOGRAFIE

- www.bodensee.travel/...
- www.badische-seiten.de
- https://picasaweb.google.com/...
- http://koralek1528.rajce.idnes.cz/Bodamske_jezero_2010

Panoramatické foto 360°
- www.reichenau.de/... - několik panoramatických fotek z ostrova
- Lindau - ostrov - historické centrum
- Wasserburg - u vody
- Meersburg foto2 - zámek, hrad
- ostrov Mainau
- Konstanz - most pře Rýn, Markstatte

VIDEA:
- http://youtu.be/mSd6hCEEzac - 1. část kolem jezera
- http://youtu.be/yiuJI4JpRRA - 2. část kolem jezera
- http://youtu.be/zEi-JGEzKtU - Konstanz
- http://youtu.be/5UYCVdj1qYw - Region Bodensee

IN-LINE: (mapa)
www.skylife.cz/... - In-line trip Bodensee
www.ladronka.cz/... - Na bruslích kolem Bodamského jezera
www.zajezdy.org/... - in-line mapa Bodensee od Bikeline

12) TIŠTĚNÉ MAPY:
-
www.mapy-pruvodce.sopka.cz/... - cyklomapa od nakl. Bikeline (2 druhy)
- www.zajezdy.org/... - cyklomapy od nakl. Bikeline (3 druhy)
- www.bodensee-top-sites.de/... - papírové mapy k cyklotrase

13) REGIONY

Region Linzgau - Bodensee
www.bodensee-linzgau.de - region Linzgau. Cyklotrasy v okolí, ubytování, občerstvení,...
www.noerdlicher-bodensee.de
www.gehrenberg-bodensee.de - ubytování, občerstvení, mapy obcí, akce, příjezd k regionu,...

Region Untersee
www.tourismus-untersee.de - kultura, ubytování, sport, obce ,...

Města u jezera
www.hagnau.de
www.eriskirch.de - Eriskirch am Bodensee
www.immenstaad.de
www.kressbronn.de - Kressbronn am Bodensee
www.konstanz.de (cz - úvod)
www.langenargen.de - Langenargen am Bodensee
www.lindau.de - podrobný plán města, turistické info, ...
www.friedrichshafen.de -město Zeppelinu.

- ŠVÝCARSKO
Region Ostschweiz
(Kantony Appenzellerland, Thurgau, Schaffhausen, St.Gallen, Glarus a Fürstentum Liechtenstein)
www.thurgau-tourismus.ch - ubytování, příjezd k oblasti, sport, kultura,...
www.schaffhausen-tourismus.ch - ubytování, příjezd k oblasti, sport, kultura,...

14) O JEZERU:
Bodanské jezero s vodní plochou o 536 km2 a obsahem 48,5 miliard m3 vody je největším jezerem v Rakousku a v Německu a druhým největším ve Švýcarsku. Je také třetí největší ve střední Evropě po Blatenském a Ženevském jezeře. Největší délka je 63 km mezi městy Bregenz (A) a Stein am Rhein (CH) a největší šířka14 km mezi městy Langenargen (D) a Rorschach (CH). Největší hloubka byla naměřena mezi městy Friedrichshafen (D) a Uttwil (CH) – 254 m. , leží v nadmořské výšce 395,6 m.
Počasí na Bodamském jezeře má mírné klima a je vyrovnané a chudé na srážky. Bodamské jezero funguje jako přirozený regulátor teploty.
Anglický název jezera je „Lake of Constance”
Najdete zde 3 ostrovy. Mainau (ostrov květů), Reichenau a ostrov historického jádra města Lindau.
Bodensee je třetí největší jezero střední Evropy. Jezero se skládá ze tří jezer. Největší Obersee (Horní jezero) a na severozápadě Überlinger See a Untersee (Dolní jezero), které se skládá z Rheinsee (Rýnské j.), Zeller See, Gnadensee

15) INFOMAPY:
PPo kliknutí se dostanete na Interaktivní mapu, a po kliknutí na určitou část se Vám zobrazí podrobnější mapa
trasa kolem jezera se vzdálenostmi
Mapa tras se vzdálenostmi mezi městy
Kolem jezera na in-line bruslích
po kliknutí - interaktivní mapa. Po výběru regionu se objeví města s infem. A po kliknutí na název obce odkazy na ubytování, restaurace, sport, kulturu,...v obci
Dopravní systém v okolí Bodamsee (www.euregiokarte.com)
Okružní lety vzducholoďí z Friedrichschafen (trasa, cena)
Kreslená mapa s městy
panorama Bodamsee
topografická mapa
int.mapa - webkamery ve městech u Bodensee
regiony kolem Bodamsee
napojení na dálkové silnice
ulice a dálnice v okolí jezera
regiony a silnice
Bodamské jezero a okolí s regiony
Kempy na Německé straně ostrova. Po kliknutí na ikonku info o kempu.
Bodamské jezero a okolí s hranicemi států
panoramatické foto východní části
panoramatické foto západní části (po kliknutí)
Panoramatická pohlednice

16) VÝŠKOVÉ PROFILY:
Konstanz - Ludwigshafen - Meersburg - Bregenz - Konstanz - Radolfzell - Stein am Rhein - Steckborn - Konstanz

Bregenz-Stein am Rein-Konstanz-Lindau-Bregenz (Fähre-přeovoz lodí)

17) VAŠE ZKUŠENOSTI: (diskuze na www.nakole.cz)
Milan Kroupa: Měl bych jednu zkušenost od Bodamského jezera. Hledal jsem na internetu ubytování v soukromí na německo-rakouských hranicích. Hodně možností tam bylo jen s adresou a telefonem, bez emailu, bez cen. Nakonec jsem si na stránkách města Lindau www.lindau.de v sekci Tourismus & Kongresse na odkazu Prospekte objednal tištěný prospekt. Za pár dnů zdarma přišel. Bylo v něm velké množství ubytování, i s cenama, většinou i s emailovým kontaktem. Takže jsem si nakonec k mé spokojenosti vybral z tohoto katalogu. Doporučuji. milan.kroupa@razdva.cz


Diskutovat, ptát se, sdělovat své dojmy můžete ZDE...Vaše názory, zkušenosti,... - ZDE...

© www.cyklistikakrnov.com

Za případné chyby v překladu se omlouváme

Foto: Lucie, Peter