OKRUŽNÍ STEZKA SOLNOU KOMOROU

Salzkammergut, Salzkammergutweg, Salzkammergut-Runde, Salzkammergutradweg R2

BUDEME RÁDI POKUD BY JSTE NÁM POSKYTLI NĚJAKÉ RADY, ZKUŠEOSTI ZE STEZKY, Z UBYTOVÁNÍ apod. PODĚLTE SE S NIMA TAKÉ S OSTATNÍMI ČTENÁŘI A NAPIŠTE JEJ NÁM - cyklistikakrnov@gmail.com,
nebo diskutujte, ptejte se, hlasujte ZDE....
.
(poslední aktualizace 9.3.13)

Odkazy na rakouské cyklotrasy ZDE... / Další články o největších rakouských cyklostezkách najdete ZDE...

1) ZÁKLADNÍ INFO
2) CESTOPISY
3) ODKAZY NA WEBY
4) MAPY ON-LINE
5) JEZERA V OBLASTI
6) ZAJÍMAVOSTI
7) UBYTOVÁNÍ
8) DOPRAVA - ŽELEZNICE, LOĎ, LANOVKY
9) MÍSTNÍ CYKLOTRASY
10) OSTATNÍ (FOTO, WEBKAMERY, VIDEA, PŮJČOVNY KOL,...)
11) POČASÍ
12) VÝŠKOVÉ PROFILY A INFOMAPY

13) MAPY TIŠTĚNÉ
14) REGIONY SALZKAMMERGUT (SOLNÉ KOMORY)
15) KONTAKTY NA INFORMAČNÍ WEBY

1) ZÁKLADNÍ INFO
START: Salzburg, hlavní vlakové nádraží, případně v St.Wolfgang, nebo také jinde na trase: Bad Ischl, Gmunden, Bad Ausseee,...
CÍL: Salzburg, hlavní vlakové nádraží
TYP CYKLOTRASY: okružní, vícedenní
VZDÁLENOST: 351,8 km
PŘEVÝŠENÍ: 2390 m., nejnižší bod 404 m., nejvyšší bod 1215 m.
ČAS JÍZDY: cca 1 týden
VHODNÉ PRO KOLA: Trekové, MTB, silniční (s vyjímkami)
NÁROČNOST: Střední, 40% lehký terén, 55% středně těžký, 5% těžší terén
CESTOVÁNÍ S DĚTMI: Při použití alternativy po železnici nebo lodí je také vhodná pro rodiny s dětmi, zvláště trasa Salzburg-Mondsee, podél jezera Wolfgangsee a podél řeky Traun.
CHARAKTERISTIKA: Většina tratě je asfaltovaná, vyjímkou jsou lesní cesty v Bad Mitterndorf - Gössl/Grundlsee a lesní cesty z Altausse do Bad Ischl. Trasa vede převážně po vlastní cyklotrase, po klidných vedlejších silnicích, v úseku po státní silnici se nabízejí zajímavé alternativy - plavba lodí nebo jízda vlakem (Hallstätter See, Traunsee). Cesta vede kolem 13 jezer a vytváří okruh v podobě dvou smyček.
Tato oblast patří k nejkrásnějším místům nejen v Solné komoře ale také v Rakousku.
Setkáte se tu s malými i většími stoupáními (v druhé smyčce mezi Obertraun / Hallstatt - Bad Aussee - Grundlsee). U těchto horských oblastí je lepší přestoupit na vlak či loď, nebo vynechat poslední smyčku z Bad Aussee. Zkrátit si cestu lodí můžete po jezerech Traunsee, Attersee und Hallstättersee.
Žádný jiný Rakouský region tak nefascinuje svou krajinářskou a kulturní mnohotvárností.
KLASIFIKACE: Kondice 3, technika 3, zážitek 6, krajina 6 (max.6 bodů)
NEJVHODNĚJŠÍ DOBA: Květen - Říjen. V červenci a srpnu je ale ve většině měst hlavní sezóna spojená s velkým provozem na silnicích a obtížným hledáním ubytování.
TRASA:
Salzburg -
St.Lorenz (u Mondsee) - St.Gilgen (u Wolfgangsee) - St.Wolfgang (u Wolfgangsee) - Bad Ischl - Hallstat (u Hallstater See) - Obertraun am Hallstättersee - Bad Ausee - Grundlsee (u Grundlsee) - Bad Mittendorf - Bad Ausee - Altausee (u Altausee) - Bad Ischl - Gmunden (u Traunsee) -
Schörfling am Attersee - Attersee am Attersee - Unterach am Attersee - Mondsee (u Mondsee) - Oberhofen am Irsee - Strasswalchen - Mattsee (u Mattsee) - Obertrumer am See - Salzburg
REGIONY: Oberösterreich (Horní Rakousko), Salzkamergut (Solná komora), Steiermark (Štýrsko)
NAPOJENÍ NA DALŠÍ CYKLOTRASY: Salzburg - Taurská stezka, Mozart radweg, Via Julia radweg, Salz - Seen tour. Bad Mitterndorf - cc a 13 km k Ennské cyklotrase.
ZNAČENÍ TRASY: Cesta je značená v obou směrem informačními tabulemi:  R 2 (v Horním Rakousku), R 19 s nápisem "Salzkammergut Radweg" (ve Štýrsku), zelené tabule s nápisem "Salzkammergut Radweg" (v Salcburku)
PŘEDPISY PRO CYKLISTY: (více)
- Rakousko: přilba je povinná pro děti do 12 let

PŮJČOVNA KOL: www.oberoesterreich.at/cz/... - Horní Rakousko
PŘÍJEZD K JEZERŮM:
- Vlakem: nádraží v Salcburku je ideálně dostupné jak pro příjezd z Vídně, Grazu nebo Mnichova. Doporučit lze také Bad Ischl, Bad Aussee nebo Attnang-Puchheim.
- Autem: dálnice A1 státní silnice v Solné komoře umožňují snadný přístup do Solné komory, mapa
.
PROSPEKTY: www.salzkammergut.at/cz/katalogyprospekty.html, www.oberoesterreich.at/cz/servis/katalogy-mapy.html
TIPY NA VÝLETY: www.salzkammergut.at/cz/... - plavba po jezerách, solné doly, lanovky,...
AKCE V SOLNÉ KOMOŘE: www.salzkammergut.at/cz/akce.html
MÍSTNÍ SLEVOVÁ KARTA: slevová karta Solné Komory (cz) - S touto kartou za 4,9 Euro, získáte slevu až 30% do více jak 130 oblíbených turistických míst a  památek v Solné komoře (lanovky, půjčovny kol, solné jeskyně, lodní přeprava,... ). Platí i pro vlaky v této oblasti. Karta Salzburgu. Karta - Info 2 (cz)
EXPORT TRASY DO GPS:
www.gpsies.com/...
Postup - Trasa jako (vybere typ: .gpx, .tcx, .kml,...) a poté dáte Stáhnout

"Profesionální cyklistické oblečení a cyklistické dresy"St-Gilgen-u-jezera-Wolfgangsee Zářícími perlami bývají nazývána jezera Solné Komory, propojená řekou Traun a jejími přítoky.
Nejedná se o klasickou cyklostezku, spíše o několik cyklostras kolem desítek blankytně modrých jezer a jezírek, obklopených alpskými velikány. Nabízí překrásné výhledy na drsnou krajinu jednoho z nejpůvabnějších koutů Rakouska. Stezka prochází skrz stará hornická městečka posazená na okraji jezer pod Alpami. Fantastickou polohou a bohatou kulturní historií se vyznačují městečka Hallstatt, donedávna přístupné jen po jezeře, Bad Ischl, Gmunden, St. Wolfgang. Trasy vedou převážně po vedlejších silnicích a cyklostezkách. Podél jezer jedete po rovině, mezi jezery se však často musí překonat stoupání.
Žádný jiný Rakouský region tak nefascinuje svou krajinářskou a kulturní mnohotvárností. Cyklostezka vede přes tři spolkové země Oberösterreich (Horní Rakousko), Salzburg (Salcbursko) a Steiermark (Štýrsko).

Pokud začnete v Salzburgu pojedete kolem staré Ischlerbahn (železniční trať) do Eugendorf a dále kolem jezera Wolfgangsee přes Mozartovu vesnici St Gilgen,
St. Wolfgang, kde se můžete nejstrmější zubačkou v Rakousku vyvézt (za 45 min.) na vrchol Schafberg - nádherný výhled na Attersee a Mondsee - video. Trasa pak pokračuje do slavného císařského města Bad Ischl. Zde stojí za zastavení císařská vila „Kaiservilla“, která se nachází na severu města uprostřed velkého parku, městské muzeum, kongresové centrum a slavná Konditorei Zauner (cukrárna-kavárna).
Zamek-Orth-na-jezere-TraunseeDále trasa pokračuje na jih přes Bad Goisern do okouzlující oblasti světového dědictví okolo jezera Hallstatt a města se stejným jménem, který je mnoha označováno jako nejkrásnější město u jezera. Zde si udělejte čas na návštěvu „Solného muže“ v nejstarším solném dole na světě. Z blízkého Obertraunu lze vyjet lanovkou na Krippenstein (2 109 m). Můžete zde také vyrazit na několik pěších výletů. Za zhruba 20 min. můžete dorazit k vyjímečné a ojedinělé vyhlídce v Alpách k tzv. vyhlídce "5fingers", která se tyčí nad propastí hlubokou 400 metrů. Z vyhlídky je překrásný výhled na celé okolí. Mezistanice dachsteinské lanovky ve výši 1 345 m, Schönbergalpe, je také východiskem ke známé Dachsteinské ledové jeskyni. Z Obertraun se dostanete také k Obří ledové jeskyni (Rieseneishöhle) nebo k Mamutí jeskyni (Mammuthöhle). Odsud už to není daleko do štýrské Solné komory a do Bad Aussee.
Do Bad Aussee a Bad Mitterndorfu vede cesta místy prudce do kopce a tak se doporučuje zkrátit si tento úsek po železnici. V Bad Mitterndorfu si můžete odpočinout ve zdejších lázních, nebo pokračovat ještě kousek do Purgg-Trautenfels, kde se můžete napojit na Ennskou cyklotrasu.
Pro ty kdo budou chtít zdolávat tento úsek do Bad Aussee na kole, tak cesta na sedlo Koppenpass má až do 14% stoupání a posledních 500m má pak až 23% sklon. Poté co se dostanete i na štýrskou část cyklotrasy trasa pokračuje do Bad Aussee (652 m.). Zkušení cyklisté se zde mohou vydat na horských kolech kolem jezera Grundlsee, za kterým prudce stoupá na Salzaalm (1181 m.), aby pak následoval prudký sjezd do Bad Mitterndorf.
Při zpáteční cestě do Bad Aussee čeká na všechny mlsné jazyky sladké pokušení v Ausseer Lebzelterei (perníkářství), kde se Vám také otevře pěkný výhled na Dachstein.
Z Altausee pojede lesní cestou opět přes Bad Ischl (letní rezidence císaře Franze Josepha) a podél řeky Traun a jezeru Traunsee do Gmunden. Zde si nenechte ujít plavbu nejstarším kolesovým parníkem na světě majestátní "Giselou" a také návštevu města (další tipy).
Přes Schörfling a Seewalchen se dá dojet až k největšímu jezeru v Rakousku Atterskému jezeru po kterým následuje další jezero Mondsee (jedno z nejteplejších jezer Solné komory) se stejnojmenným městem, kde stojí za shlédnutí Stiftskirche (kostel) a Pfahlbaumuseum (archeologické muzeum).
Poté následuje nejteplejší jezero v oblasu Irrsee, kde v létě dosahuje teplota vody až 27 °C.. Přes Irrsdorf s jeho poutním kostelem se pak dostanete zpátky z Horního Rakouska do Salzburska. Milovníci sýrů se mohou zastavit v Schleedorf, kde mohou navštívit obchod se sýry. Ve zdejší sýrárně můžete také na vlastní oči vidět jak se tyto sýry vyrábějí. V Salcburské jezerní oblasti se mohou vodní nadšenci těšit na jezera Mattsee a Obertrumer See, které jsou již jen několik kilometrů před Salzburgem. V samotném městě pak najdete nespočet zajímavostí.

Popis cest okolo jezer Wolfgangsee, Monsee a Hallstater See od Pavla Vodného (v pdf)

jezero-Traunsee2) CESTOPISY
- Prodloužený víkend v Solné komoře z www.cyklistikakrnov.com/...
Nejdříve přijíždíme do městečka St. Gilgen, které je největším letoviskem salcburské oblasti Solné komory a každého musí upoutat svou nádhernou polohou. Moc se mi zde líbí a vůbec se mi odtud nechce, projížďka místními upravenými uličkami nemá chybu
- Cyklotúra Solnou komorou
- http://cyklo.hiking.sk/...
Našu cestu som rozdelila do troch častí podľa troch miest, kde sme bývali. Ubytovacích možností je veľmi veľa, najlepšie je sa obrátiť na Infoburo, alebo len sledovať domy okolo, kde je vyvesená tabuľka Zimmer frei. Je však treba zobrať do úvahy, že je to oblasť turisticky veľmi atraktívna a preto v letnej sezóne je obsadenosť dosť vysoká

3) ODKAZY NA WEBY:
- www.salzkammergut.at/cz/... - info Cyklotrasa Solnou komorou
Cyklostezka-okolo-Traunsee- www.salzkammergut.at/cz/... - na kole a MTB Solnou Komorou
- www.oberoesterreich.at/cz/... - info cyklotrasa Solnou komorou
- www.oberoesterreich.at... - info cyklotrasa Solnou komorou
- http://alpregio.outdooractive.com/... - info, mapa Cyklotrasa Solnou komorou

- www.oberoesterreich.at (cz) - informace o Horním Rakousku
- www.salzkammergut.at (cz) - informace o Solné Komoře

4)  MAPY ON-LINE:
- http://alpregio.outdooractive.com/... - interaktivní mapa cyklotrasy, info (de)
- www.bergfex.at/... - info, interaktivní mapa a výškový profil
- www.gpsies.com/... - interaktivní mapa a profil, možnost stažení souboru (.gpx, .tcx, .kml,...)

- www.bergfex.at/... - Trasa bez štýrské části (po Hallstatt a Bad Aussee)
- http://alpregio.outdooractive.com/... - Ausseerland (region) okruh, část trasy ve Štýrsku (náročnější)

- http://maps.radfahren.at - Cyklotrasy v Horním Rakousku na int.mapě
- http://maps.dachstein-salzkammergut.at - int.mapa oblasti Dachstein. Ubytování, zajímavosti, trasy,...
- http://maps.wolfgangsee.at - int.mapa oblasti jezera Wolfgangsee. Ubytování, zajímavosti, trasy,...
- http://maps.attersee.at - int.mapa oblasti Attersee (jezera Traunsee, Attersee, i dalších okolních jezer). Ubytování, zajímavosti, trasy,...
- http://maps.badischl.com - int.mapa oblasti Bad Ischl. Ubytování, zajímavosti, trasy,...
- http://maps.mondsee.at - int.mapa oblasti jezer Mondsee a Irsee. Ubytování, zajímavosti, trasy,...
- http://maps.fuschlseeregion.com - int.mapa oblasti Fuschlee (jezero, Salzburg). Ubytování, zajímavosti, trasy,...

Mapa

5) JEZERA V OBLASTI:
Attersee - největší jezero v Rakouské části Alp. Je dlouhé 20 km, 2-3 km široké, 171 metrů hluboké s nadmořskou výškou cca 500 metrů.
Wolfgangsee - nejkrásnější Rakouské jezero. Je dlouhé 10 km, široké 2 km a hloubka dosahuje místy
Cyklostezka-kolem-jezera-Mondseeaž 114 metrů. Severozápadní břeh jezeraje pro příkrost takřka neschůdný.
Mondsee - je dlouhé 11 km, 2 km široké a 60 metrů hluboké.
Traunsee - je dlouhé 12 km, 3 km široké a 191 metrů hluboké.
Grundlsee - má rozlohu 4,22 km² a je dlouhé 5,7 km a široké 0,9 km. Jeho hloubka činí 64 metr
Hällstatter see - má rozlohu přibližně 13,5 km². Je 5,9 km dlouhé a 2,3 km široké. Jeho maximální hloubka je 125 m. Leží v nadmořské výšce 508 m.
Mapy - Atersee, Wolfgangsee, Mondsee, Traunsee

6) ZAJÍMAVOSTI:
- http://maps.vyletyrakousko.cz/... - zajímavosti Horní Rakousko
- www.salzkammergut-radweg.com/... (de) - přepínání v levém panelu
- www.salzburg.info/cs/sights/top10 - 10 pamětihodností v Salzburg

- Salcburk-město festivalů a Mozartovo rodiště 
- Mondsee s farním kostelem
Cyklostezka-kolem-jezera-Mondsee- císařovo městečko Bad Ischl
- solivar v Ebensee
- termální lázně v Bad Aussee a Bad Mitterndorfu
- jezero Wolfgangsee s poutním městečkem St. Wolfgang
- mozartova vesnička St. Gilgen
- oblast světového dědictví Hallstatt
- jezero Grundlsee
- Gmunden se zámkem Ort a zvonkohrou
- svět sýra v Schlädorfu
- v Hallstattu a Altaussee je možné sfárat do solných dolů.
-
vodní zámek Hellbrunn
- U vesnice Ebenau (10 km jihovýchodně od Salzburgu) vede kolem kopce Wieselberg naučná stezka historických mlýnů, v nichž se mlelo až do šedesátých let 20.století obilí. Nejstarší mlýn pochází z roku 1585.

7) UBYTOVÁNÍ: (ubytování přímo v regionech naleznete níže)
- www.salzkammergut.at/cz/hotely-ubytovani.html - ubytování v Salcbursku
- www.oberoesterreich.at/cz/ubytovani.html - Hotely a ubytovací zařízení v Horním Rakousku (hotely, statky, hostince, hostely,...)
- http://maps.attersee.at - ubytování podle mapy (region Attersee)

KEMPY
- http://cs.camping.info/... - kempy Horní Rakousko
- http://cs.camping.info/... - Salcbursko
- http://cs.camping.info/... - Štýrsko
- www.oberoesterreich.at/cz/... - kempy Horní Rakousko
- www.rentocamp.de/... - Kempy Salcbursko

jezero-Attersee.8) DOPRAVA: ŽELEZNICE - LOĎ - LANOVKA
-
mapa příjezdové trasy

Pro přepravu v této oblasti můžete využít slevovou kartu Solné Komory (cz) (4,9 Euro)
LOĎ
- www.oberoesterreich.at/cz/... - Lodní doprava v Horním Rakousku
- www.salzkammergut.at/cz/... - Lodní doprava Salcbursko
- www.traunseeschiffahrt.at/... - Lodní doprava na Traunsee
- www.schafbergbahn.at/... - Lodní doprava na Wolfgangsee
- www.atterseeschifffahrt.at - Lodní doprava na Attersee
- www.hallstattschifffahrt.at - Lodní doprava na Hallstatter See

Plavba po jezerách 15 - 18 Euro (den, velký okruh)

Historický kolesový parník "Gisela" je v provozu v hlavní sezóně (červenec a srpen 2013) a to v neděli za dobrého počasí. Odjezd v 12:30 hodin a 14:45 hodin z Gmunden u jezera Traunsee. Plavba trvá cca 2 - 2,5 hod.

ŽELEZNICE
- www.oebb.at - Rakouské dráhy, vyhledávání spojení

Cestování vlakem s kolem
Převážení kol ve vlaku už dávno není žádný problém: Rakouské dráhy - ÖBB - nabízejí speciální jízdné pro cyklisty. Ideální pro skupinku cyklistů: lístek zvaný Einfach-Raus-Radticket. Tato jízdenka je určena pro 2 - 5 společně jedoucích cestujících, stojí 28 Euro a je platná ve všední dny od 9:00 hod do 03:00 hod následujícího dne a v sobotu a neděli od 0:00 do 03:00 hod. následujícího dne. Platí ve vlacích R (RegionalZug), REX (RegionalExpress) a RSB (Regional S-Bahn). Jízdenky jsou platné i ve vlacích R a REX do Břeclavi a Soproně (HU) a na soukromé železnici Raabebahn. Cena je 32 Euro. Kdo cestuje sám, využije nabídky "Regio-Biking" (5 Euro za kolo) pro regionální přepravu, nebo "Intercity-Biking" pro větší výlety. Více informací najdete na internetových stránkách ÖBB.

- Chcete vzít své kolo s sebou na víkend nebo i na delší dovolenou? S „Intercity Biking“ máte své kolo a speciální kolo také na dlouhých cestách vždy u sebe. Ve většině vlaků IC a EC a také v mnoha vlacích EN a rychlících si můžete vzít své kolo také na střední a delší vzdálenosti. V mnoha vlacích je možná také přeprava přes hranice (také z ČR).  V jízdním řádu lze všechny tyto vlaky poznat bez problémů podle barevného nebo černého symbolu kola.
Kvůli omezené nabídce míst je povinná rezervace místa. Jako jízdenku pro vaše kolo požadujte lístek na Intercity Biking, ve kterém je zahrnuta povinná rezervace místa pro zaparkování kola. Lístek na Intercity Biking platí v den cesty také jako celodenní jízdenka Regio Biking na místní hromadnou dopravu. Vlaky s Intercity Biking jsou v jízdním řádu označeny symbolem kola v obdélníku. Cena za přepravu kola je 12 Euro
Podrobné informace naleznete na Intercity Biking.

LANOVKA
Od městečka Sankt Wolfgang u jezera Wolfgangsee, které je považováno za jedno z nejkrásnějších v Rakousku vůbec,
od května do října jezdí na nedalekou horu Schafberg ozubená dráha. Nejstrmější parní zubačka Rakouska je v provoze od roku 1893 a vede ze St. Wolfgangu na horu Schafberg (1.783m). 5,86 km zZa pouhých 45 minut zdolá 1.190 výškových metrů  a nabízí neopakovatelný výhled na sedm jezer Solné komory a majestátné vrcholky Alp.
Info - o dráze, Info otevírací doba+cena, Jízdní řád (cz) - cena za 1 cestu 21.40 Euro, obousměrná 31 Euro
Video - zubačka+okolí, zubačka+okolí, sjezd zubačkou

Ze Sankt Gilgenu jezdí na Zwölferhorn (1476 m.) kabinová lanovka, i odtud je impozantní pohled na celou Solnou komoru. 
- www.12erhorn.at (de) . info, ceny,...(21 Euro obousměrná)
Video - výhledy do okolí

Z Obertraunu lze vyjet lanovkou na Krippenstein (2 109 m). Můžete zde také vyrazit na několik pěších výletů. Za zhruba 20 min. můžete dorazit k vyjímečné a ojedinělé vyhlídce v Alpách k tzv. vyhlídce "5fingers", která se tyčí nad propastí hlubokou 400 metrů. Z vyhlídky je překrásný výhled na celé okolí. Obousměrná jízdenka 39 Euro. Panoramický pohled z vrcholu, Video
Mezistanice dachsteinské lanovky ve výši 1 345 m, Schönbergalpe, je také východiskem ke známé Dachsteinské ledové jeskyni
,tarif.

Z Hallstattu máte také možnost vyjet lanovkou a pokud budet chtít můžete navštívit solný důl - www.salzwelten.at. Otevírací doba: konec dubna - konec listopadu,

Lanovkou z Gmundenu na Grünberg - z lanovky je krásný výhled na jezero Traunsee, u horní stanice lanovky je dětské hřiště a nedaleko horní stanice - horská salaš Grünbergalm s možností občerstvení.

Lanovkou na Feuerkogel - Obousměrná jízdenka 19,50 Euro, více na www.feuerkogel.net

Lanovka Katrin z Bad Ischlu. Obousměrná jízdenka 19,50 Euro, více na www.katrinseilbahn.com

9) MÍSTNÍ CYKLOTRASY - info, mapa, výšk.profil,...
- www.salzkammergut.at/radfahren/... - Další cyklotrasy v Salcbursku
- www.salzkammergut.at/radfahren/... - MTB v Salcbursku

- www.oberoesterreich.at/cz/... - MTB v Solné Komoře
- http://maps.radfahren.at - Cyklotrasy v Horním Rakousku na int.mapě

ZÁVODY
- Maraton na závodním kole v oblasti Mondsee - 5 jezer. Trasy 80, 140 nebo 200 km; Mondsee, 1. července 2012. www.mondsee-radmarathon.com
- Salzkammergut Mountainbike Trophy. Jeden z největších maratonu v Evropě, extrémní trasa:  211,30 km a 7.049 metrů převýšení; Bad Goisern, 14. července 2012. www.salzkammergut-trophy.at
- Eddy Merckx Classic 2012. Více jak 1.700 závodníků se každoročně účastní hotoho mimořádného závodu. Eugendorf, 23. září 2012. www.eddy-merckx-classic.com

C y k l o t r a s y procházející tímto regionem (Landschaften)
   - stezka Solnou komorou R2, Cesta Římanů Passau-Attersee (Römerradweg R6), Innská stezka (Innradweg R3), Ennská stezka (Ennstalradweg R7), Dunajská stezka (Donauradweg R1), Pohraniční stezka (Grenzlandradweg R5)
Po přiblížení trasy i menších cyklostezek v regionu, web kamery, servisy, plavby lodí, nádraží, půjčovny kol, informační střediska

Od loňského roku patří Solná komora k největším alpským destinacím pro E-Bike. Na milovníky pohodlné jízdy čeká 109 E-Biků, které si lze zapůjčit v jedné ze 40 půjčoven. 37 dobíjecích stanic zaručují bezproblémový výlet do okolí. Také milovníci mountainbiku si zde přijdou na své - vice jak 1.300 km tras láká svou krásou.Více: www.freiefahrt.at/...

10) OSTATNÍ:
- www.oberoesterreich.at/cz/... - půjčovny kol Horní Rakousko

FOTO:
- Solnou komorou - zde
- https://picasaweb.google.com/Kucera.R/2010SalzkammergutRadweg
- www.meine-radreisen.de/html/_salzkammergutradweg___seite_1.html
- https://picasaweb.google.com/...

WEBKAMERY:
- www.salzkammergut.at/cz/nas-servis/webcams.html
- www.oberoesterreich.at/cz/servis/webcams-oberoesterreich.html

- http://maps.vyletyrakousko.cz/?mkt=cz&themenfilter=Webcams - Horní Rakousko, webkamery na mapě

PANORAMATA 360°
- St. Gilgen
- Krippenstein (vyhlídka nad Obertrain)
- Dachstein
- Gmunden
- Mondsee (obec) , Mondsee (pohled na jezero)
- Salzburg

11) POČASÍ: - www.wetter.at (až na 10 dní dopředu)
- Varování před nepřízní počasí
- počasí pro Solnou komoru - www.salzkammergut.at/en/...
- Sankt Wolfgang
- Bad Ischl
- Bad Mitterndorf
- Gmunden
- Salzburg
- Bad Aussee
- Mondsee
- Attersee
- Wolfgangsee
- Traunsee

12) VÝŠKOVÉ PROFILY A INFOMAPY:

  
  


  

Mapa stezky Solnou komorou
Topografická mapa
mapa
Příjezd k oblasti
3D mapa
mapa cyklotras
kliknutím na mapy je otevřete v původní velikosti
interaktivní mapa oblasti
.
..

13) MAPY TIŠTĚNÉ :

NÁZEV
INFO
UKÁZKY
VYDAVATEL
CENA
Od: www.mapcentrum.cz další podobné mapy zde... . . .
Salzkammergut Radweg cykloprůvodce Freytag č.4 - 1:125t obálka, rozsah, ukázka Freytag and Berndt 148 Kč
Cykloprůvodce popisující oblast na východ od Salzburgu - v němčině a angličtině. Podrobné mapové výřezy jsou doplněny barevnými fotografiemi, popisy turistických zajímavostí, profilem trasy a kontakty na ubytování, infocentra a cykloservisy.
Inneres Salzkammergut, Ausseerland mapa Kompass č.020 - 1:25t obálka, rozsah Kompass 179 Kč
Podrobná turistická mapa s velmi kvalitním mapovým podkladem, ve kterém jsou kromě tras pro pěší vyznačeny i cyklostezky, klettersteigy a trasy pro lyžaře. Doplněno textovou částí s popisy turist. zajímavostí a návrhy výletních tras - v němčině
Nördliches (severní) Salzkammergut mapa Kompass č.18 - 1:50t obálka, rozsah Kompass 179 Kč
Podrobná turistická mapa s velmi kvalitním mapovým podkladem, ve kterém jsou kromě tras pro pěší vyznačeny i cyklostezky, klettersteigy a trasy pro lyžaře. Doplněno textovou částí s popisy turist. zajímavostí a návrhy výletních tras - v němčině


14) Regiony SALZKAMMERGUT

- Ausseerland - Salzkammergut
- Ferienregion Wolfgangsee (cykl. stezky)
- Inneres Salzkammergut (Mountainbike -tratě, ubytování, foto, ...)
- Ferienregion Traunsee (cyklistika, MTB)
- Ferienregion Attersee (cyklistika, MTB)
- Ferienregion Bad Ischl (Mountainbike)
- MondSeeLand - Mondsee/Irrsee (cyklistické stezky)
- Urlaubsregion Fuschlsee (cyklistika)
- Ferienregion Attergau

- navigátor

    


WEBY
Fuschlsee
/
Modsee / Irsee / Wolfgangsee / Attergau / Attersee / Tranusee / Bad Ischl / Dachstein Salzkammergut / Ausseerland / Almtal. Rozcestník regionů v regionu Salzburg

15) KONTAKTY:

OBERÖSTERREICH TOURISMUS INFORMATION
A-4041 Linz, Freistädter Straße 119
Tel.: +43(0)732/22 10 22, Fax: +43(0)732/7277-701
info@oberoesterreich.at, www.oberoesterreich.at

SALZBURGERLAND TOURISMUS
A-5300 Hallwang, Wiener Bundesstrasse 23
Tel.: +43(0)662/6688-44, Fax: +43(0)662/6688-66
info@salzburgerland.com, www.salzburgerland.com

STEIERMARK TOURISMUS
Steirische Tourismus GmbH
A-8042 Graz, St. Peter Hauptstraße 243
Tel.: +43(0)316/4003-0, Fax: +43(0)316/4003-30
info@steiermark.com
www.steiermark.com

INFORMACE:
Salzkammergut Tourismus, Wirerstrasse 10, A-4820 Bad Ischl, 
tel: 0043/6132/26909, fax: 0043/6132/2690914
E-Mail: info@salzkammergut.at, www.salzkammergut.at

Salzburger Land, A-5300 Hallwang bei Salzburg,
tel: 0043/662/6688, fax: 0043/662/6688-66,
E-Mail: info@salzburgerland.com, www.salzburgerland.com

Tourismusverband Ausserland, Bahnhofstrasse 132, A-8990 Bad Aussee,
tel: 0043/3622/54040-0, fax: 0043/3622/54040-7
E-Mail: info@ausseerland.at, www.ausseerland.at

Oberösterreich Touristik
www.touristik.at
rad@touristik.at

Oberösterreich Tourismus
www.oberoesterreich.at
info@ausseerland.at

ZKUŠENOSTI - diskutujte, ptejte se, hlasujte ZDE...
- www.zbyneknovotny.cz
- S ubytováním není nejmenší problém, všude je nadbytek pensionů s nabídkou noclehů v cenách kolem 20 až 25 euro. Parkování stojí 70 centů na hodinu takže podobně jako v Praze.V obcích i městech jsou kvalitní informační kanceláře - Turistbüra, kde je k dispozici množství kvalitních
informačních materiálů, map i prospektů.
...Případná záliba v kempování není problémem. Nabídka je v okolí všech jezer, kempy jsou dobře a čistě vybaveny s udržovaným trávníkem. Nutností je, zvláště při ubytovávání se v soukromých pensionech,
aspoň částečná znalost němčiny. Starší dámy, které tyto zařízení většinou vedou, totiž nehovoří žádnou
cizí řečí a to bez výjimky.

Od iva z diskuze www.nakole.cz
Mondsee a Wolfgangsee jsou nejteplejší. Cyklotrasy příjemné a až na krátké úseky nenáročné. Je zbytečné s sebou vozit velké množství jídla. V supermarketech Hoffer/německé Aldi/ lze koupit za dobré ceny.
Tip na výlet: ze St.Wolfgangu parní zubačkou na vrchol Scharfspitze-nádherný výhled na
Attersee a
Mondsee
- zpátky buď pěšky,nebo mašinkou. Celé jezero lze objet na kole/30km/,ale místo přejezdu přes
Falknstein bych doporučila loď. Mapy jsou všude k dispozici v infocentrech, my dokoupili turist.1:75000.
Halstadtsko je též úžasné. Zatímco
Wolfgangsee, Attersee, Mondsee jsou takové lázenštější oblasti, údolí H.see je uzavřenější vyššími horami a drsnější. Nádherné jsou ledové jeskyně pod
Kripensteinem/ne Mamuthohle/. Lanovkou na Kripenstein-ráj paragleidistů, výhled na ledovec, dolů k jeskyním pěšky. Halstadt-Vordenergosausee-20km snesitelného stoupání a pak sjezd-nádherná panoramata. Solné doly zajímavé, ale najdete-li jinou náplň,klidně vynechte.

 

© www.cyklistikakrnov.com, Foto Lucie Hniková

diskutujte, ptejte se, hlasujte ZDE.....