KALENDÁŘ

  POČÍTADLA
TOPlist
Dostupnost podle Monitoring-serveru.cz

CESTOVATELSKÉ STRÁNKY NACESTĚ.CZ

Tento projekt je založen na principu „wiki" softwaru. Ten umožňuje návštěvníků nejen lehce procházet web, ale současně téměř veškerý obsah stránek rychle a jednoduše měnit a vylepšovat.

Hlavním cílem je vybudovat na internetu místo, kde by byly snadno k dohledání přehledně uspořádané informace pro cestovatele. A to jak o jednotlivých zemích, oblastech či trecích, tak i o outdoorovém vybavení, cestovatelském „know-how" a v neposladní řadě i o bezpečnosti pohybu v neznámem prostředí a první pomoci.

Může se zdát, že dnešní internet je již přesycený podobnými projekty, cestovatelskými časopisy a deníky. Na cestě je ale tak trochu jiné, nejedná se o „subjektivně" zaměřený časopis, ale o shromáždiště praktických informací pro cestovatele, horolezce, cykloturisty a další outdoráky. Asi nejvýstižněji sedí označení „Online průvodce".

Zdar či neúspěch tohoto nekomerčního webu je založen na ochotě nás všech podílet se na tvorbě obsahu. Ať už se jedná přímo o vylepšování či zakládání nových stránek, nebo alespoň o šíření odkazu mezi cestovatelsko-internetovou komunitou. Web nemá cenu dál popisovat – přijďte se mrknout a pomoci při jeho tvorbě!


Jirka Dolejší
www.naceste.cz