KALENDÁŘ

  POČÍTADLA
TOPlist
Dostupnost podle Monitoring-serveru.cz

PROJEKT „VÍCE BEZPEČÍ PRO DĚTI PŘI POHYBU NA ULICI 6. 11. 2006

Projekt „Více bezpečí pro děti při pohybu na ulici“ úspěšně vstupuje do čtvrtého roku.

Na podzim roku 2003 přišla společnost Tarmac CZ a. s. (tehdy ještě Tarmac Severokámen a.s.) s myšlenkou, jak přispět ke zvýšení bezpečnosti malých dětí v silničním provozu, a tak vznikl projekt „Více bezpečí pro děti při pohybu na ulici“. Cílem tohoto projektu je vybavit mateřské školy a první a druhé třídy základních škol dětskými reflexními vestičkami, které se navlékají dětem přes oblečení. V praxi bylo ověřeno, že stačí, když při školních procházkách pouze některé z děcek na začátku a na konci celé skupiny má jasně viditelnou vestičku a každý řidič i za snížené viditelnosti již z dálky vidí, že se blíží ke skupince malých dětí a může tak včas reagovat a přizpůsobit rychlost jízdy.

První bezpečnostní vestičky společnost Tarmac předala dětem z mateřských škol v listopadu 2003. Od té doby se z tohoto projektu stala celostátní preventivně bezpečnostní akce, do které se zapojilo po vzoru společnosti Tarmac již přes 20 sponzorů, kteří dětem z více než 400 mateřských a základních škol předali celkem téměř 3300 dětských bezpečnostních vestiček. V současné době můžeme potkávat děti ve vestičkách nejen v Liberci, ale také v Ústí nad Labem, Plzni, České Lípě, Litoměřicích, Praze, Berouně, Kroměříži a v řadě dalších měst a obcí celé České republiky.

Tento projekt již od začátku podporuje Policie ČR, BESIP i řada státních úřadů. Že se jedná o skutečně dobrý a v oblasti zvyšování bezpečnosti malých dětí přínosný nápad, svědčí také umístění tohoto projektu na třetím místě v roce 2005 v celostátní soutěži CLIVE – Bezpečné silnice dětem, kterou vyhlásila Nadace Naše dítě a Volvo Auto Czech, s.r.o.

Třetí rok rozdávání dětských vestiček bude završen předáním těchto bezpečnostních doplňků dětem z mateřské školy v Lomnici nad Popelkou. Už nyní je ale jisté, že projekt bude pokračovat dál. Dalších 210 vestiček objednalo Muzeum Policie ČR v Praze, které v rámci dopravní výchovy průběžně rozdá vestičky dětem z mateřských škol, které muzeum navštíví. Právě v Muzeu Policie je projekt také součástí stálé expozice v Centru dopravní prevence.
Všichni, kteří nápad s bezpečnostními vestičkami pro nejmenší děti podporují, věří, že i v budoucnu bude přibývat sponzorů a zejména škol a školek, které budou mít pro své děti na vycházkách k dispozici bezpečnostní reflexní doplňky.Další informace:
TM Dalibor Kotek
ANERI s.r.o. med. ag. sp.Tarmac CZ a.s.
INFO 602 45 80 45
tel.: 482 777 777
fax: 482 777 778
tarmac@aneri.cz