KALENDÁŘ

  POČÍTADLA
TOPlist
Dostupnost podle Monitoring-serveru.cz

HYDRAPAK LAGUNA - ZKUŠENOSTI PO PÁR MĚSÍCÍCH

Požadavky na novej batoh byly následující: 3 l vak, dost místa nejen pro vodu, ale i pro případné potřeby čajmena a nějaké oblečení.
Do užšího výběru se dostali dva kandidáti:
- Camelbak M.U.L.E
- Hydrapak Laguna

Výběr byl docela složitej. Batohy jsou v podstatě rovnocenné – oba mají vak na 3 l, dají se “nafouknout”…
Nakonec ale zvítězil Hydrapak. Víc se mi líbil :-)

PRVNÍ ČÁST TESTU: HYDRAPAK LAGUNA - PRVNÍ ZKUŠENOSTI

DRUHÁ ČÁST TESTU: HYDRAPAK LAGUNA PO PÁR MĚSÍCÍCH

Před asi čtvrt rokem jsem představoval můj nový batůžek a sliboval, že po pár týdnech udělám zhodnocení. Místo pár týdnů jste čekali pár měsíců, ale dočkali jste se :-)

Provedení: Batoh je sešit kvalitně. Nikde nelezou nitě, nikde nepovolilo šití, plastové součásti přezek a zapínání drží, zipy se nekazí. Batoh jsem v zimě dost často vozil narvaný k prasknutí věcmi a oblečením, ale vydržel.

Čištění: Materiál se dobře čistí. Hlavně na jaře jsem se dost často vracel zabahněný až na hlavě, ale všechno bláto šlo odstranit bez zbytků.

Vak: vak mě mile překvapil. Systém Reversible je udělaný parádně. Žádné kupování speciálních sušáků na vaky nebo mrazení v mrazničce. Jednoduše vymyjte, vylijte vodu, odpojte hadici, strčte dovnitř ruku a vak otočte. A je to. Materiál vaku je hodně odolný a otáčení vydrží. Spojka vaku a hadice je rovněž navržená dobře, takže rozpojení je otázka chvilky. Žádné závity, jenom cvakání.

Náústek: U staré hadice jsem náústek velice rychle rozkousal a gumová část nedržela. Zde to nehrozí, náústek se mi zatím rozkousat nepovedlo.

Petr Mikeska z cyklistiky Krnov mě požádal o zhodnocení kapacity laguny a její velikosti. Na následujících fotkách vám předvedu, co a jak se tam vejde. Vak jsem nafoukl skoro naplno, abych simuloval jeho plné naplnění vodou.
Jak už jsem psal minule, plný vak (3 litry) se do kapsy strká špatně – je tam málo místa. Ale při troše cviku ho tam dostanete. Kapsa pro vak má volné okraje, takže se přizpůsobí a na zádech nevezete velký hrb, ale jenom malý. Jak si ukážeme dál, dost to závisí na dalším naplnění vaku. A nyní slíbené fotografie.

Jak vidíte sami, batoh sice navenek působí, že nějaký hrb na zádech udělá, ale na poslední fotce se ukazuje, že volný okraj kapsy vaku může pracovat.

Místo uvnitř je relativně velké i ve stavu zapnutí. Litrová termoska se tam vejde s přehledem. A na posledním obrázku jsem k ní nacpal i dlouhé kalhoty “čapáky” a rolák. Připomínám, že v zadním oddíle je pořád nafouknutý vak.


Zapnout to šlo v klidu. V tomto stavu naplnění má batoh kulatá záda. Se skřípěním zubů to lze vozit a nebo si ho můžete “přifouknout” povolením zipu.


Po uvolnění zipu hrb na zádech zmizí a nošení je příjemné. Takže, buď můžete pokračovat v plnění věcmi a nebo vyrazit.

A jak je to velké? Pro srovnání vám batoh vyfotím s věcmi denní potřeby jako je termoska a DVD.

Na první fotce zboku je batoh naplněný s otevřeným zipem, na druhé jsem boční zip zavřel a na těch spodních jsem z něj postupně vyndal věci a vypustil vak.

Moje zhodnocení: zatím spokojenost. Myslím, že jsem vybral dobře. Párkrát jsem měl možnost zkusit si i Camelbak Mule, což je batoh stejné třídy, ale Laguna je pro moje potřeby lepší – víc toho pobere.

Jakmile se něco dalšího vyvrbí nebo se něco pokazí, budu vás informovat.

so stay tuned :-)

 

Autor: Doom - http://doom-cz.spaces.live.com

Velikosti batohů
- do 30 litrů - na jednodenní výlety - nejčastěji s dlouhým obvodobým zipem, kterým se vstupuje do jediné hlavní komory tzv.přední plnění
- 30-50 litrů na víkendové nebo zajištěné výlety - zde převažují batohy s tzv. horním plněním a mohou mít dvě komory
- 50-80 litrů - na náročnější dlouhodobější akce - s nastavitelným zádovým systémem