REKLAMA

  KALENDÁŘ

CYKLOBUSY MORAVA , VÝCHODNÍ A SEVERNÍ ČECHY

 

CYKLOBUSY - ČECHY 2013
CYKLOBUSY MORAVA, VÝCHODNÍ ČECHY A SEVERNÍ ČECHY 2013

- CYKLOBUSY JESENÍKY (Veolia Transport Morava)
- CYKLOBUSY BESKYDY (
Veolia Transport Morava)
- VALAŠSKÝ CYKLOBUS (ČSAD Vsetín)
- CYKLOBUS BESKYDY, HOSTÝNSKÉ VRCHY (Krodos Kroměříž)
- CYKLOBUS OLOMOUC
- CYKLOBUS PROSTĚJOV (FTL)
- CYKLOBUSY ORLICKÉ HORY (AUDIS BUS, Orlobus, ČSAD Ústí nad Orlicí, CDS Náchod)
- CYKLOBUSY KRKONOŠE (ČSAD Semily)
- CYKLOBUSY ČESKÝ RÁJ (ČSAD Semily)
- CYKLOBUSY JIZERSKÉ HORY (ČSAD Jablonec nad Nisou)
Jablonecko a Liberecko
- CYKLOBUSY V ŽELEZNÝCH HORÁCH (Veolia Transport Východní Čechy)
- CYKLOBUS TOULOVCOVY MAŠTALE (Veolia Transport Východní Čechy)

- PTEJTE SE, ODPOVÍDEJTE ZDE...


VAŠE ZKUŠENOSTI:
- U nás na lince Krnov-Jeseník zastavuje bus v každé obci a na každé zastávce, tím se doba jízdy prodlužuje a bus je pak v Jeseníku o více jak hodinu později jak vlak. Dopravce se ohrazuje, že bus je také pro turisty..., ale tím zase ztrácí cyklisty....
Jaké máte vy zkušenosti s Cyklobusy? Napište nám na info@cyklistikakrnov.com, nebo dolů do vzkazníku. Děkujeme

CYKLOVLAK
Premiérový speciální „CYKLOVLAK Velo Podyjí“ vypravují České dráhy mířících zrána na cyklotrasy nebo inlajnové trasy na jihu Moravy, na rozhraní Břeclavska a Znojemska, na Znojemsko.
Vlak jede z Brna směr Moravský Krumlov, Hrušovany nad Jevišovkou, Znojmo, Šatov, navečer nazpět.

Jede soboty od 28.4. do 30.6., od 1.9. do 22.9. a dále 5.7., 28.9. a 13.10. (pro rok 2012) Více...

Přímé spojení ze 4 míst v Brně do srdce Národního parku Podyjí, výlety na kole po cyklotrasách na Znojemsku i Rakousku, pro in-line bruslaře začíná v Hrušovanech n. Jev. cca 20 km trasa s kvalitním povrchem až do Mikulova na M., pro pěší je ve Znojmě připraven návazný program za zvýhodněné ceny.
Ve vozech je zajištěn dostatek místa pro jízdní kola. Vlak odjíždí z Brna-Králova Pole v 8:09, zpět ze Šatova vyjíždí v 17:30.

Cyklovlakem Velo Podyjí je možné cestovat s výhodnými jednodenními jízdenkami IDS JMK za 190 Kč (150 Kč pro držitele předplatných jízdenek pro zóny 100+101) platnou ve všech zónách pro 2 dospělé a až 3 děti.

CYKLOVLAK Pernštejn V nepracovních dnech v 8:09 hodin odjíždí z Hlavního nádraží se zastávkami v Židenicích, na Lesné a v Králově Poli přímý vlak S3 do Tišnova, Nedvědice a Nového Města na Moravě. Využijte jej pro výlet na Vysočinu. Zpět z Nového Města na Moravě odjíždí v 16:04 hodin jako vlak S31.

Využijte pro cestu výhodnou jednodenní jízdenkou IDS JMK, platnou pro 2 dospělé a až 3 děti za 190 Kč, nebo za 150 Kč (pro držitele předplatní jízdenky pro zóny 100+101). Pro vaše kolo si kupte jízdenku celodenní pro jízdní kolo IDS JMK za 70 Kč.

CYKLOBUSY JESENÍKY - provozovatel Veolia Transport Morava (VÍCE - cyklobusy)
Cyklobusy Jeseníky jezdí jen přes prázdniny.

BUS 1: Olomouc - Šternberk - Huzová - Rýmařov - Malá Morávka - Hvězda – Ovčárna (1.7. až 31.8.2013 - jede o víkendech a ve dnech státních svátků)
BUS 2: Krnov – Bruntál – Karlov – Malá Morávka – Hvězda – Ovčárna (1.7. až 31.8.2013 - jede denně)
BUS 3: Šumperk – Klepáčov – Skřítek – Rýmařov – Malá Morávka – Hvězda – Ovčárna (1.7. až 31.8.2013 - jede o víkendech a ve dnech státních svátků)
Cyklobusy jsou provozovány jako běžné autobusové linky a mohou je využít k přepravě jak cykloturisté s jízdními koly, tak i pěší turisté a všichni ostatní cestující.

Možnost zakoupení místenek, ceny jízdného (za kolo 15 Kč),...

CYKLOBUSY BESKYDY - provozovatel Veolia Transport Morava (VÍCE - cyklobusy)
BUS 1: Ostrava - Frýdek-Místek - (Frenštát pod Radhoštěm - Čeladná -) Frýdlant nad Ostravicí - Ostravice - Staré Hamry - Bílá - Bumbálka - Horní Bečva - Rožnov pod Radhoštěm - Frenštát pod Radhoštěm (od 1.5.2013 do 29.9.2013 - jede o víkendech a ve dnech státních svátků, od 1.7. do 1.9.2013 - jede denně)
BUS 2: Nový Jičín - Příbor - Kopřivnice - Frenštát pod Radhoštěm - Trojanovice, Ráztoka - Rožnov pod Radhoštěm - Dolní Bečva - Čarták,Sedlo - Velké Karlovice - Bumbálka - Bílá - Bílá,Konečná (od 15.6. do 30.6.2013 - jede o víkendech, od 1.7. do 1.9.2013 - jede denně)
Cyklobusy jsou provozovány jako běžné autobusové linky a mohou je využít k přepravě jak cykloturisté s jízdními koly, tak i pěší turisté a všichni ostatní cestující.

Místenky do cyklobusů si budete moci zakoupit na adrese http://rsm.veolia-transport.cz . Rezervace míst není povinná. Místenky si budete moci dále zakoupit v naší kanceláři nebo u našich partnerů.
Upozorňujeme, že pro víkendové přepravy je možné místenky zakoupit nejpozději v pátek do 14:00 hodin. 

Možnost zakoupení místenek, ceny jízdného (za kolo 15 Kč),...

CYKLOBUSY OPAVSKO - provozovatel TQM (spoje s přepravou kol)
V období od 1. dubna do 31. října jsou spoje na linkách 900237900240,900241 a 900243 vyznačené symbolem pro přepravu kol zajišťovány autobusem s nosiči na jízdní kola, umožňující přepravu až 7 ks jízdních kol. Pro méně zdatné cyklisty je to příležitost jak bez námahy překonat výškový rozdíl na trase z Opavy do Vítkova a Budišova nad Budišovkou a vychutnat si krásy přírody při jízdě na kole po cyklostezce vedoucí údolím řeky Moravice.
Opava - Hradec n.M. - Žimrovice - Melč - Podhradí - Vítkov
Opava - Melč - Kružberk - Budišov nad Budišovkou
Budišov nad Budišovkou - Guntramovice
Cena za jízdní kolo 10 Kč
VÍCE...

VALAŠSKÝ CYKLOBUS - provozovatel ČSAD Vsetín (mapy valašského autobusu, cyklobus)
Cyklobusy jezdí pravidelně každou sobotu neděli a svátek od května do října
- VSETÍN: Vsetín – Nový Hrozenkov,Vranča – Velké Karlovice, Podťaté (Provoz od 1. 5. do 29. 9. 2013). Kapacita 25 kol)
- V.MEZIŘÍČÍ: Valašské Meziříčí - Rožnov pod Radh. - Pustevny - Bumbálka (Provoz od 1. 5. do 29. 9. 2013). Kapacita 25 kol)
- ROŽNOV: - Pustevny, Velké Karlovice, Bílá (Provoz od 1. 5. do 29. 9. 2013). Kapacita 7 kol)

- ZLÍN: Zlín - Troják - Tesák - Bystřice pod Hostýnem (provozod 1. 5. do 29. 9. 2013) Kapacita 7 kol

Cena za jízdní kolo 20 Kč

Cyklovlak Vsetín - Velké Karlovice. Ve spolupráci s ČD je na železniční trati Vsetín - Velké Karlovice je zajištěna přeprava spoluzavazadel ,především jizdních kol.


CYKLOBUS BESKYDY, HOSTÝNSKÉ VRCHY, CHŘIBY (Slováckem)
- provozovatel Krodos Kroměříž (
mapa, cyklobus)
Od 20.4. do 29.9.2013 každou sobotu a neděli, navíc od 4.7. do 30.8. (letní prázdniny) i ve čtvrtek a pátek.
Cyklobus Kroměříž : Kroměříž – Troják – Zlín – Sirákov – Vsetín – Dušná – Velká Lhota – Valašské Meziříčí - Valašské Meziříčí – Dušná – Vsetín – Troják – Tesák - Bystřice p./H. – Troják – Zlín – Otrokovice – Uherské Hradiště – Buchlovice – Stupava. Jízdní řád

Cena za jízdní kolo 20 Kč, kapacita 25 kol, 29 cestujících

CYKLOBUS PROSTĚJOV - provozovatel FTL
V období od 27.4. do 30.6. a od 31.8. do 15.9. 2013 je provoz cyklobusu pouze o víkendech. O letních prázdninách od 1.7. do 30.8. je cyklobus provozován denně. Trasa cyklobusu je vedena z Prostějova na Protivanov. Spoje cyklobusu jsou realizovány prostřednictvím pravidelné linkové dopravy. Kapacita přívěsného vozíku připojeného za autobus je 20 jízdních kol.
Trasa: Prostějov - Protivanov (Boskovice) PDF
Kapacita vozíku je 20 jízd.kol, cena za přepravu jízd.kola je 20 Kč

CYKLOBUS JIHOMORAVSKÝ KRAJ - Integrovaný dopravní systém JM kraje (Cyklobusy, mapa, leták)
Cyklisté na jižní Moravě mají od 20. dubna do 29. září 2013 v nepracovní dny možnost využit cyklobusy v rámci Integrovaného dopravního systému Jihomoravského kraje (IDS JMK) které budou navazovat na regionální železniční dopravu (zejména linky R2, R4 a R5 z/do Brna)

Cyklobusy by měly zlepšit dostupnost cyklistických tras prostřednictvím osmi linek - jízdní řády linek 231, 233, 251, 256, 423, 602, 730 a 750. Více zde...

V jízdních řádech IDS JMK jsou cyklobusy označeny symbolem kola. Počet přepravovaných kol je kapacitně omezen na 20 ks na spoj. Více informací najdete v letáku - Jak cestovat s cyklobusem IDS JMK (PDF, 900 kB).

Na cyklojízdenku IDS JMK se jízdní kola přepravují ve všech vlacích zařazených do IDS JMK (osobní, spěšné vlaky a rychlíky), avšak pouze jako spoluzavadlo. Jedná se o většinu vlaků IDS JMK zejména na linkách S vedených z / do Brna a na linkách R2, R4 a R5.

Ceník IDS JMK je sestaven tak, aby bylo možné s kolem bez problému přestupovat mezi vlakem a cyklobusem. IDS JMK nabízí celodenní jízdenku pro přepravu kol za 70 korun. V cyklobusech je možné koupit si jednorázové jízdenky, které budou stát stejně jako jednotlivá jízdenka pro dospělého cestujícího. Cyklisté tedy za jízdu autobusem s kolem zaplatí dvakrát více než pasažér bez kola. 

- CYKLOBUSY ORLICKÉ HORY - provozovatel AUDIS BUS (cyklobus) OR doprava X není 2013
Firma AUDIS BUS s.r.o. z Rychnova nad Kněžnou ve spolupráci s Českými dráhami a ČSAD Ústí n. O., a.s.
Firma Audis se zaměřuje spíše na jižní část hor (Orlicko a Podorlicko) - ve směru od Rychnova, Týniště, Kostelce, ale i ze Žamberka, Letohradu a Jablonného se pohodlně dostanete například na Mezivrší (924 m n.m.) pod Komářím vrchem, nebo dále pak přes Orlické Záhoří na Šerlich (1027 m n.m.) a do Deštného.
V dopoledních a večerních hodinách navazují cyklobusy na vlaky ČD v Rychnově n.Kn. , Rokytnici v O.h. a také v Letohradu.
Cyklobusy uzpůsobené pro přepravu až 50 jízdních kol, vyvezou zájemce po pěti různých trasách na místa, která jsou ideálním začátkem pro cyklistické a turistické výlety.
- CykloBUSOVÁ sezóna 2011 začne 23. května 2012 a potrvá do 30. září 2012.

Linka 660141 (oranžová linka) Choceň - Kostelec - Týniště n.O., Rychnov n. K. - Deštné v O.h., Šerlich
Linka 660143 (zelená linka) Jablonné nad Orlicí - Letohrad - Žamberk - Rokytnice v O.h. - Deštné v O.h., Šerlich
Linka 660144 (červená linka) Kostelec n. Orl. - Vamberk - Žamberk - Letohrad - Jablonné n. Orl. - Orličky, odbočka na Suchý vrch.
Linka 660146 (žlutá linka) Holice - Častolovice - Kostelec n. O. - Vamberk - Rychnov n. Kn. - Rokytnice v OH - Říčky, Mezivrší - Deštné v O.h., Šerlich

Cena za přepravu jízdních kol je 20 Kč, kapacita 45 - 50 jízdních kol.

- provozovatel ORLOBUS (Veolia Transport) (mapa, cyklobus)
Cyklobusy Orlobusu vyjíždí především z Náchoda, Nového Města, Hradce Králové a případně až z Jaroměře, do severních partií Orlických hor - Olešnice v Orl.h., Sedloňova, Deštného a na Šerlich (1027 m n.m.).
- Provoz začína 26.května a potrvá do 30.září. Stejně jako v minulých obdobích pojedou cyklobusy o všech víkendových dnech a ve dnech státních svátků.
Cyklobusy - jízdní řády:
ORLICKÉ HORY, PODORLICKO:
Provoz cyklobusů v sezóně 2013 bude zahájen v sobotu 25. května a potrvá do neděle 29.září. Stejně jako v minulých obdobích pojedou cyklobusy o všech víkendových dnech a ve dnech státních svátků.
- Jaroměř - Nové Město n.M. - Deštné v O.h., Šerlich (kapacita 42 kol)
- Jaroměř-Josefov - Hradec Králové - Opočno - Deštné v O.h., Šerlich (kapacita 32 kol)
- Nové Město n.M. - Jestřebí, Peklo
(25.5. - 29.9., přeprava kol na závěsech v prostoru autobusu)
- Nové Město n.M. - Náchod - Dobrošov - Olešnice - Deštné v O.h., Šerlich
(kapacita 42 kol)
- Nové Město n.M. - Náchod - Kudowa Zdroj - Mostowice - Deštné v O.h., Šerlich (kapacita 42 kol)

Cena za jízdní kolo 20 Kč

CYKLOBUS V ŽELEZNÝCH HORÁCH - provozuje ORLOBUS (Veolia Transport) (cyklobus)
Cyklobus má kapacitu nejvýše 40 kol
Je určena především pro obyvatele a návštěvníky Pardubicka a Chrudimska. Propojuje cyklistické trasy a turisticky exponovaná místa Železných hor
- Pardubice - Chrudim - H.Bradlo - Seč - Seč-Hoješín (6.4. - 29.9., max. 40 kol)

Cena za přepravu kol je 20 Kč

CYKLOBUSY KLADSKÉ POMEZÍ
- provozovatel CDS Náchod (mapa, cyklobusy)
Jubilejní desátou sezonu zahájí 1. června 2013 provoz cyklobusy v Kladském pomezí. Cykloturisté budou moci využít hlavní linku z Hradce Králové celým regionem až do Krkonoš. Tradiční linka spojí regionální metropoli Náchod s polským příhraničím. S kolem můžete vyjet až do samého srdce Národního parku Stolové hory a dále využít spoj do Broumovské kotliny

Jízdní řád

1) Hradec Králové - Adršpach - Pomezní Boudy (od 1.7. do 30.8.13 i v prac.dnech)
2) Náchod - Karlów, PL - Broumov (1.7.-30.8.13 i v prac. dnech


3) Police n.Metují - Heřmánkovice, Jankovičky celnice
5) Jaroměř - Česká Skalice -Deštné v Orlických horách, Šerlich, Masarykova chata
6) Nové Město nad Metují -
Olešnice - Deštné v Orlických horách, Šerlich, Masarykova chata
7) Nové Město nad Metují -
Jestřebí, Peklo
7A) Nové Město nad Metují -
Přibyslav
8) Nové Město nad Metují - Kudrowa Zdroj - Deštné v Orlických horách, Šerlich, Masarykova chata
9) Jaroměř - Hradec Králové - Deštné v Orlických horách, Šerlich, Masarykova chata

CYKLOBUSY KRKONOŠE
- provozuje Busline a.s. (mapa, cyklobusy)
V roce 2013 jsou turistické autobusy v provozu 7 dní v týdnu v období letních školních prázdnin. Jedná se o pravidelné "páteřní" spoje autobusů, které v jednom dni, na trase dlouhé 118 kilometrů, projedou tam a zpět celé Krkonoše. Na tuto hlavní "páteřní" linku navazují další autobusové i vlakové přípoje.

Krkonoše a Podkrkonoší mapa
Trasa 1 - červená (Harrachov - Rokytnice n. Jiz. - Vrchlabí - Janské Lázně - Pec p. Sněžkou - Horní Malá Úpa, Pomezní Boudy)
Trasa 2 - fialová (Jilemnice - Benecko - Jestřabí v Krk. - Vítkovice - Dolní Mísečky - Horní Mísečky)
Trasa 3 - zelená (Vrchlabí - Herlíkovice - Labská - Špindlerův Mlýn – Špindlerovka)
Trasa 4 - oranžová (Úpice - Trutnov - Mladé Buky - Svoboda nad Úpou - Horní Maršov - Dolní Malá Úpa - Horní Malá Úpa, Pomezní Boudy).
Trasa 5 - modrá (Žacléř - Lampertice - Bernartice - Zlatá Olešnice – Trutnov) -pouze pro pěší, velmi omezená přeprava jízdních kol.
Trasa 6 - tyrkysová
 (Vrchlabí - Hostinné - Bílá Třemešná - ZOO Dvůr Králové - Kuks - Hořice - Hradec Králové)

Kapacita min. 15 kol
Více o Krkonošských cyklobusech ZDE... a ZDE...

CYKLOBUSY ČESKÝ RÁJ - provozuje Busline a.s. (cyklobusy)

Sezonu zahajujeme 1. června 2013 tradičně zahájením provozu na "páteřní" červené lince.

na ostatních trasách bude provoz zahájen nepozději1.7.2013.
Trasy na Jizerské hory zahajují provoz již 4.5.2013
trasa I - ČERVENÁ   
Turnov - Vyskeř - Újezd p. Tr. - Březka - Prachov - Jičín 

provoz: od 1.6. do 31.8.2013    Jízdní řád linky  trasa II - ŽLUTÁ   
Jičín - Jinolice - Březka - Mladějov - Sobotka - Vyskeř - Všeň - Turnov - Hrubá Skála - Turnov 
provoz: od 1.6. do 31.8.2013    Jízdní řád linky trasa III - MODRÁ   
Semily - Chuchelna,Kozákov - Rovensko p. Tr. - Holín,Prachov - Jičín 
provoz: od 1.7. do 31.8.2013   Jízdní řád linky trasa IV - ZELENÁ   
Semily - Chuchelna,Kozákov - Vyskeř - Turnov - Malá Skála - Chuchelna,Kozákov - Semily 
provoz: od 1.7. do 31.8.2013   Jízdní řád linky trasa V - HNĚDÁ   
Mnichovo Hradiště - Kněžmost - hrad Kost - Sobotka 
provoz: od 1.6. do 1.9.2013   linku provozuje DP Kněžmost

CYKLOBUSY JIZERSKÉ HORY (JABLONECKO, LIBERECKO) - provozuje Busline a.s.

trasa JABLONEC n.N. - FIALOVÁ  
Turnov - Jablonec n. N. - Bedřichov - Liberec 
provoz: od 4.5. do 30.9.2013   Jízdní řád linky   (leták) trasa JABLONEC n.N. - JIZERKA
Jablonec n.Nisou - Bedřichov - Tanvald - Kořenov,Jizerka

provoz: od 4.5. do 30.9.2013   Jízdní řád linky   (leták)

Všechny autobusy jsou vybaveny na přepravu minimálně 15 jízdních kol.  
Podrobné jízdní řády (vývěsy) naleznete na stránce Jízdní řády turistických linek

K dispozici je i kapesní skládačka s jízdními řády a velký informační plakát
Tento tiskoviny můžete rovněž obdržet v tištěné podobě v informačních centrech Mikroregionu Český ráj.

------------------------------------------------------------------------------

Cyklobusy v regionu Podralsko
Z Liberce a Jablonce nad Nisou se můžete snadno i s jízdním kolem dostat do oblasti Podralska, konkrétně do Osečné a Hamru na Jezeře.
Cyklobus bude provozován 4.5.-30.9.13 na lince 530211 vždy v sobotu a v neděli a také ve svátek.
Dopoledne vás autobus odveze do Osečné či Hamru na Jezeře a v odpoledních hodinách ho můžete využít pro cestu zpět do Liberce nebo Jablonce nad Nisou.
530211 Jablonec n.Nisou - Liberec - Osečná - Hamr na Jezeře

Cyklobus v regionu Frýdlantsko Není na r.2013
Zájemci mohou od 28.4. - 30.9. 2012 využívat přepravy kol na
trase Frýdlant - Hejnice - Bílý Potok - Smědava. Cestujícím s jízdními koly bude k dispozici vlek pro cca 30 kol.

Cyklovlak Liberec - Jablonec n. N. - Tanvald - Kořenov - Harrachov - Szklarska Poręba 2012


CYKLOBUS V ŽELEZNÝCH HORÁCH - provozuje Veolia Transport Východní Čechy (cyklobus)
Cyklobus má kapacitu nejvýše 40 kol
Je určena především pro obyvatele a návštěvníky Pardubicka a Chrudimska. Propojuje cyklistické trasy a turisticky exponovaná místa Železných hor
- Linka 650555: Pardubice-Chrudim-Trhová Kamenice-Horní Bradlo-Seč-Heřmanův Městec-Pardubice.

Cena za přepravu kol je 20 Kč

Liberecko, zatím jen pro rok 2012

http://www.liberecky-kraj.cz/dr-cs/k-turistika/#region=0;kat=44;page=undefined;orderby=;drs=short

© www.cyklistikakrnov.com