KALENDÁŘ

  POČÍTADLA
TOPlist

CYKLISTICKÉ OBLEČENÍ A JEHO SPRÁVNÝ VÝBĚR

Cyklistika je v České Republice docela populární mezi všemi věkovými skupinami. Někteří jezdí na kole do místního obchodu, jiní preferují cykloturistiku a někteří jezdí dokonce profesionálně. Správná výbava a cyklistické oblečení hrají důležitou roli pro každého, který jezdí na kole ať už závodně, rekreačně a nebo jen do místnho obchodu.
Výběr cyklo oblečení do deštivého počasí je velice důležitý. Představte si, že budete jezdit 2 hodniny na kole v dešti. Pokud zvolíte špatné cyklistické oblečení, promoknete doslova na kost. Předtím, než se vydáte na cyklotůru, ujistěte se, že máte správnou výbavu vhodnou do deště a mrazu. Může se totiž stát, že v půlce cesty začne pršet a nejbližší vesnice bude vzdálená 10 km. Pokud jste se do podobné situace již dostaly, tak jistě víte, že nebude trvat dlouho, než vaše nevhodné cyklo oblečení promokne.

Jedním z nejlepších druhů oblečení pro cyklistiku je termo prádlo. Jeho využití naleznete nejen v cyklistice, ale skoro ve všech druhů sportu. Pokud někdo jede do místního obchodu vzdáleného 300 metrů od domova, tak se jistě nebude zaobírat, jaké cyklistické oblečení si vezme na sebe. Většina lidí preferuje kraťasy, ale najdou se i tací, kteří jezdí v uplých cyklo kalhotách. Pokud se někdo chystá vydat na delší túru, měl by brát v úvahu použití vhodného cyklistického termo prádla, které dovede vsáknout pot a zároveň ho dostane na povrch oblečení, kde se vypaří. Profesionálové používají nejlepší cyklo oblečení vyrobené z kvalitních látek, které dovedou zahřát tělo jezdce a zároveň vylučovat pot. Závodní jezdci využívají cyklistické oblečení od svých sponzorů, kteří jim dodávají to nejlepší zboží dostupné na skladě.

Sportovní cyklo oblečení je dostupné pro každého. Některé internetové obchody nabízejí výrobu dresu na zakázku. To znamená, že si můžete vytvořit dres a nebo kraťasy dle vašeho přání. Vaše vlastní cyklistické oblečení může mít nalepená loga vašich sponzorů a pokud je někdo ochoten investovat větší částku peněz, tak není problém ušít dres, kalhoty a nebo bundu na míru. Ne všichni si bohužel mohou dovolit luxus a nechat si ušít cyklo oblečení podle své velikosti a tak musí kupovat výbavu v místním kamenném obchodu a nebo online. V dnešní době je na internetu mnoho obchodu, které nabízí celou řadu skladového oblečení, které je k dodání během 3 pracovních dní. Jestliže někdo nakupuje cyklistické oblečení online, měl by si uvědomit, že ne všichni výrobci mají stejně velikosti.

Obchody prodávají celou řadu sezoního cyklistického oblečení. Pokud budete jezdit v letním počasí v jarní bundě, určitě se budete potit. Někdo žije v domění, že jestliže je prádlo prodyšné a vylučuje pot, tak mu nebude horko. Bohužel opak je pravdou, jelikož oblečení pot vylučuje, ale určitě Vaše tělo nebude chladit. Na trhu s cyklo oblečením jsou dostání věci, které se dají sundat v jednotlivých vrstvách. V případě, že se cítíte nepohodlně a potíte se, můžete si sundat horní vrstvu a pokud je Vám zima, učiníte naopak. Zimní oblečení je mnohem dražší jak už je tomu ostatně ve všech sportech. Na výrobu jsou zapotřebí silnější prodyšné látky, které zahřejí a zároveň jsou aktivní. Dnešní trh nabízí celou řadu moderních vymoženosti, které usnadňují jezdcům život a zároveň dbají na bezbečnost. Většina oblečení je totiž vybavena speciálními reflektivními látkami, které jsou vidět i ve tmě.

PR 14.6.2012