KALENDÁŘ

  POČÍTADLA
TOPlist
Dostupnost podle Monitoring-serveru.cz

TRÉNINK - BŘEZEN

 

V článku na únor jsme psali, jak jsou pro cyklisty důležité běžky, stále to platí, ale dnešní zima není nakloněna tomuto sportu a místo toho, abychom napsali znovu hurá na běžky, tak píšeme hurá na kolo. Na jednu stranu je to špatné na druhou stranu je to dobré. Proč špatné? Protože si cyklista neodpočine od svého oře, a tak nebude ideální motivace pro trénink na kole a bude to velice složité namotivovat se na každodenní tréninky. Všichni víme, že obrovskou složkou výkonu je motivace respektive psychika. Na druhou stranu nám letošní klimatické podmínky umožňují trávit na kole o mnohem více času, než v předešlých letech a to se projeví, bohužel se to může projevit i záporně, pokud cyklista trénuje neefektivně, ba dokonce špatně.
Tento měsíc bude ve znamení změn co se týče popisu tréninku. Nebudeme popisovat jaké sporty provozovat, protože si myslíme že už je to zbytečné, ale nastíníme vám, v jaký intenzitách se pohybovat při tréninku.

Cyklistika:
Cyklistika je z 90% vytrvalostní sport, a proto se také intenzity v měsíci březnu budou od tohoto tvrzení odvíjet. Proto vytrvalost, vytrvalost a vytrvalost. Je to trochu nadsazené, ale x krát lepší než rčení na krev, na krev, na krev...
Vytrvalost by se měla pohybovat v rozmezí od 70 do 90% času stráveného tréninkem. Záleží jakou disciplínu budete preferovat. 5-20 % času se pohybovat v setrvalém stavu, tzn. mezi aerobním a anaerobním prahem- jednoduše řečeno. Zbytek procent věnovat kompenzačním jízdám, kdy se pohybujete okolo 55-65% ze svého maxima.

Posilovna:
Na měsíc únor jsme psali o silové fázi při posilování. Troufáme si říci, že už pomalu můžete přestat chodit od posiloven. To neznamená, že by jste opět na 3/4 roku přestali posilovat. Znamená to, že by jste měli pravidelně posilovat se svojí vahou a především se zaměřit na trup a následně na horní končetiny. Můžete posilovat po tréninku nebo v dnu volna. Není vhodné posilovat těsně před závodem nebo těsně po závodě.

Regenerace:
Tyto měsíce bude regenerace obzvláště důležitá. Jelikož hodiny zatížení se budou pomalu a jistě zvedat, tak je vhodné svému tělu dopřát zasloužený odpočinek.TRENUJ.CZ – jsme tu pro Vás!

 DISKUTUJTE ZDE...