KALENDÁŘ

  POČÍTADLA
TOPlist
Dostupnost podle Monitoring-serveru.cz

TRÉNINK - ZÁŘÍ


Poslední třetina sezony nemusí být jen přežití a trápení při závodech či trénincích.
Aby jste mohli podávat stále dobrý výkon, musíte učinit více kroků. My se zaměříme na 2 nejdůležitější.

Prvním krokem je chuť do tréninku. I chuť do tréninku a závodění vás může katapultovat do vyšších pater výsledkových listin, ale také vás může demotivovat takovým stylem, že se budete propadat výsledkovou listinou níž a níž.
Je několik možností jak se namotivovat tvrdě trénovat, těšit se na závody a podávat dobré výkony.

Změňte tréninkové prostředí. Zkuste změnit vaše běžné tratě, zkuste jezdit s jinými sparingpartnery, trénujte více na bajku nebo na silnici. Vyjíždějte v jinou hodinu než jste zvyklí. Vystřídejte tréninkové prostředí, odjeďte na pár dní trénovat do hor, do nížin. Důležité je, aby změna přinesla pozitivní myšlení, motivaci a v neposlední řadě kvalitní výkony.

Druhým aspektem jak zvýšit výkon je zařazení více intervalových tréninků s vyšší intenzitou. Samozřejmě vše vychází z vytrvalosti. Je holým nesmyslem začít s vysokými intenzitami, pokud není vybudována základní vytrvalost. Bylo by to spíše holé zoufalství.
Budeme vycházet z toho, že základní objem nepostrádáte.
Začněte jezdit kratší tréninky s vyšší intenzitou. Doba tréninku se snižuje.  Mezi tréninky musí být samozřejmě více odpočinku. Záleží na jaké tréninkové úrovni se nacházíte, někomu na regeneraci stačí jeden den a někomu tři dny. Každopádně vyladěním formy budete podávat stále lepší a lepší výsledky a tím pádem se zvýši i vaše motivace jít tvrdě do dalších tréninků a vaše sezóna nemusí skončit negativně, ale naopak se můžete stát zářijovými a říjnovými jezdci. Sezónu budete končit velmi pozitivně naladěni ze svého výkonu a po sezóním odpočinku se budete těšit na další tréninky.

TRENUJ.CZ – jsme tu pro Vás!

 DISKUTUJTE ZDE...